İthalat kolaylaştırıldı! Kuru fasulye, nohut ve barbunyayı da ucuz tüketeceğiz!

Kuru fasulye, nohut ve barbunyada da 'ucuz' dönem başlıyor! Çünkü Bakanlar Kurulu kararı ile bu ürünlerde gümrük engeli kaldırıldı.

İthalat kolaylaştırıldı! Kuru fasulye, nohut ve barbunyayı da ucuz tüketeceğiz!

Bakanlar Kurulunun "İthalat Rejimi Kararına Ek Karar" kapsamında kuru fasulye, barbunya, nohut ve börülce ithalatında gümrük vergisi oranları sıfıra indirildi. Karar, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu ürünler için söz konusu gümrük vergisi oranı 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren AB, EFTA, Malezya, D8 ülkeleri ve diğer ülkeler için yüzde 19,3, Güney Kore için yüzde 8,7'e çıkacak.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 7 Adet Yorum Yapılmış.
08 Mart 2018, 21:59

uygulama güzel analiz yapıldıktan sonra giriş yapılıyor,ucuza yiyin kardeşim, afiyet olsun,muhalafet tipler
05 Aralık 2017, 18:41

İsa kacır
Bi bunlar kalmıştı ital etmediğimiz 2019 da görüşmek üzere .
03 Aralık 2017, 23:17

Yuhuuuuu

Çin barbunyası
Allah razı olsun emeği geçenlerden ucuz ucuz yiyeceğiz ailecek ithal ekmekte alalım yerli ekmekle nereye kadar
03 Aralık 2017, 14:51

Vay

Aman getïrïn böyle giderse seneye Ekim alanı artar
03 Aralık 2017, 12:38

Tarim bakanimiza helal olsun

Murat
Tarim bakanimiz geldigi gunden beri hersey ucuzladi gece gunduz calisiyor helal olsun kendisine hersey ithal kendisine tavsiyem yurtdisinda ucuz tarim bakani varmis ithal etsinler.hem maasi dusuk hemde kaliteli tarim bakani istiyoruz.ithalattttt itha Devamı..Tarim bakanimiz geldigi gunden beri hersey ucuzladi gece gunduz calisiyor helal olsun kendisine hersey ithal kendisine tavsiyem yurtdisinda ucuz tarim bakani varmis ithal etsinler.hem maasi dusuk hemde kaliteli tarim bakani istiyoruz.ithalattttt ithalaaaattttt
03 Aralık 2017, 11:40

Yetti
Sakami bunlar ya,hollanda gibi bir ulke bile uretim yapabiliyorken,ne ithal etmesinden bahsediyorlar,kimleri zengin ediyorlar.
03 Aralık 2017, 01:31

Sayın editör ne ithal etmiyorsak onu araştırın haber yapımda onu uretelim

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tahıllar ve Baklagiller HABERLERİ