Sütte düşündüren hesap: Yem fiyatları yüzde 57 süt fiyatları yüzde 13 arttı!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son üç yılda yem fiyatı yüzde 57 artarken süt fiyatlarının ise yüzde 13 arttığını kaydetti. Gürer, Bakan Fakıbaba'ya “Bu şartlarda üreticilere inek besletmek olası mıdır? Önlem alınması düşünülmekte midir?” şeklinde soru yöneltti.

Sütte düşündüren hesap: Yem fiyatları yüzde 57 süt fiyatları yüzde 13 arttı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verilen soru önergesini yanıtladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, süt üretimini, verimi ve kaliteyi yükseltmek, uygulanan politikaların etkinliğini sağlamak, sektörün öncelikli problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla, sektördeki tüm paydaşlar ve üreticilerle toplantılar yapıp tedbir aldıklarını söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise Türkiye'de tarım ve hayvancılığın sorunlu bir noktaya geldiğini söyledi. Desteklemelerin, üreticiler için yeterli olmadığını vurgulayan Ömer Fethi Gürer, “Burada yapılması gereken girdi maliyetlerinin indirilmesine yönelik çalışmalardır. Yemin yüzde 57 oranında arttığı ülkemizde süte yüzde 13 oranında artış geliyorsa, burada bir sorun var demektir. Bu sorunun çözümü için hükümetin gerekli tedbirleri almaması durumunda hayvancılık da süt üretimi de daha ağır sorunlar yaşayabilir" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Süt ve Süt Ürünleri HABERLERİ