Sütçülük desteklenmeli!

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, sütçülüğün desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Sütün para etmesi noktasında köylerde soğutma tankları bulunması gerekiyor” dedi.

Sütçülük desteklenmeli!

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Damızlık Düve Dağıtım Töreni'ne katılan Arslan, “Sütçülüğün desteklenmesi ve sütün de para etmesi noktasında köylerde soğutma tankları bulunmasının sağlanması toplama araçların olması gerekmekte bu şekilde sütün değerinin üzerinde satılması lazım. TANAP'ın destek sağladığı proje hayata geçecek. Bununla ilgili 1.5-2 milyon TL civarında çıkan bedelin bir kısmını birlik sağlayacak, bir kısmını ise TANAP sağlayacak. Eğer bu proje desteğimiz sağlanırsa köylerimizde süt toplama tankları olacak. Buradan sütler toplanacak araçlar gelecek. Büyük firmalara satış yapma imkanı olabilecek. Bu da son derece önemli bir proje köye dönüş projesini de desteklememiz lazım. Şimdi biz köyden şehre göç ediyoruz. Nüfusumuzun büyük bir kısmı şehirde yaşıyor” şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Süt ve Süt Ürünleri HABERLERİ