Süt fiyatlarında büyük skandal! Süt fiyatları değişti!

Çiğ süt fiyatlarında büyük bir skandal ortaya çıktı. Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt fiyatı hakkındaki duyurusunu değiştirdi. Buna göre 27 Temmuz'da yapılan toplantıda maliyetler hariç 1.70 lira olarak belirlenen çiğ süt fiyatları, maliyetler dahil 1.70 lira olarak açıklandı. Yine toplantıda başlangıç tarihi olarak 1 Ağustos belirlenirken, değiştirilen duyuruda bu tarih 15 Ağustos'a çekildi.

Süt fiyatlarında büyük skandal! Süt fiyatları değişti!

Ulusal Süt Konseyi'nin 27 Temmuz'da yapılan toplantısında üreticinin eline geçecek çiğ süt referans fiyatı 01 Ağustos – 31 Aralık 2018 tarihlerinde geçerli olmak üzere soğutma ve nakliye bedelleri hariç 1.70 olarak belirlenmişti. Çiğ süt fiyatlarında soğutma ve nakliye bedelleri açıklanan rakamdan hariç tutulmuştu. Ancak Ulusal Süt Konseyi'nin 'Çiğ Süt Fiyatı Hakkındaki Duyurusu'nu değiştirdiği ortaya çıktı.

Yeni duyuruda maliyetler dahil çiğ süt fiyatının 1.70 lira olduğu belirtildi. Skandaldan üreticilerin bugün haberi oldu. Ulusal Süt Konseyi'nin skandal duyuru ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

SKANDAL DUYURU ŞÖYLE:

“15.08.2018 – 31.12.2018 dönemine ait %3.6 yağ ve %3.2 proteinli soğutulmuş çiğ sütün bir önceki dönemde 1.53 TL/Litre olan tavsiye fiyatı, Merkez Bankası'nın uyarısıyla 15 Ağustos 2018'den geçerli olacak şekilde 1.70 TL/Litreye yükseltilmiştir."


TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
31 Temmuz 2018, 19:19

NP
İYİ FİYAT

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Süt ve Süt Ürünleri HABERLERİ