Kadınlara alabalık yetiştiriciliği dersi verilecek

Kadın eliyle alabalık yetiştiriciliği projesi kapsamında Denizli'nin Çameli ilçesinde kadınlara alabalık yetiştiriciliği eğitim programı başladı.


Kadınlara alabalık yetiştiriciliği dersi verilecek

Konuyla ilgili olarak Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca 2017 yılı için destekleme programına alınmış olan; Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen “Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Çameli İlçesinde alabalık yetiştiricisi kadınlarımızın eğitim programı başlamıştır.

Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Yılmaz ERKAYA yaptığı konuşmada; “Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği Eğitimi kapsamında Alabalık Yetiştiricisi kadınlarımıza, çevreyi korumaya yönelik verimli ve sürdürülebilir alabalık yetiştiriciliği yapması amacıyla Alabalık Yetiştiriciliği, Alabalık Hastalıkları, İşletme Yönetimi, Atık ve Çevre Yönetimi alanlarında konu uzmanlarınca eğitim verilecektir. Eğitim teorik ve uygulamalı olarak yapılacaktır. Ayrıca Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsüne teknik gezi düzenlenecektir.Eğitimin ilimiz Balık Yetiştiriciliğine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği projesi ile su ürünleri yetiştiriciliği sektöründe kadına yönelik istihdamın ve ekonomiye olan katkısının artırılması konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Su Ürünleri HABERLERİ