Bakan Pakdemirli: 'NBŞ konusunda seçici davranıyorum'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nişasta bazlı şekerlerle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Nişasta bazlı şekerler konusunda temkinli olmak gerektiğini belirterek, "Hakikaten ben de bu konuda seçiciyim yani olabildiğince nişasta bazlı ürünler yememeye gayret gösteriyorum" dedi.

Bakan Pakdemirli: 'NBŞ konusunda seçici davranıyorum'

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Tarım ve Orman Bakanlığının bütçe görüşmelerinde milletvekillerin sorularını yanıtlayan Bakan Pakdemirli, nişasta bazlı ürünler yememeye gayret gösterdiğini kaydetti.

Nişasta bazlı şekerlerin kotasının düşürüldüğünü hatırlatan Pakdemirli, şunları kaydetti: “Hakikaten ben de bu konuda seçiciyim yani olabildiğince nişasta bazlı ürünler yememeye gayret gösteriyorum. Şimdi Amerika'da bunlar serbest mi? Serbest ama Amerika'da, bakıyorum, bastonla yürüyen 130 kiloluk adamlar dolanıyor ortada. Yani bunun uzun süreli etkilerini bir vatandaş Bekir Pakdemirli olarak ben de bilmiyorum. Belki de korktuğumuz gibi değildir ama temkinli olmakta fayda var. Zaten pancarımız da var, biz bu konuyu da destekliyoruz. Olabildiğince bu desteğimiz de sürecek, devam ediyor.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
21 Kasım 2018, 15:57

pişkin

kemal
millete geçiriyorsun... akşamlarıda başını yastığa koyup uyuyorsun. bravo tamda bir tarım bakanına uygun cevap ..
21 Kasım 2018, 12:15

İsa Kacır
Hem satın hemde var diğin satılan fabrikaların çifçisinin feryadını duymuyormusumuz sayın bakan . Bence hepsini satın siz yapmıştınız ya özlleştirdiğiniz kurumlar insanları soyuyor ama en önemlisi üretimi baltalıyorsunuz ve Devamı.. Hem satın hemde var diğin satılan fabrikaların çifçisinin feryadını duymuyormusumuz sayın bakan . Bence hepsini satın siz yapmıştınız ya özlleştirdiğiniz kurumlar insanları soyuyor ama en önemlisi üretimi baltalıyorsunuz ve ülkece hepimiz zarara uğruyoruz.
20 Kasım 2018, 15:12

serkan
sayın Tarım bakanı; şeker ile ilgili tüm yetki sizin Bakanlığınıza bağlı. Siz yemediğinizi millete neden yedirirsiniz ??????
20 Kasım 2018, 00:03

çiftçi

çiftçi
niye özelleştirdiniz o zaman şeker fabrikalarını ? yeter artık buraya kadar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Şeker ve Şekerli Mamüller HABERLERİ