Yalova’lı çiftçiler Şişli’deki Organik Ürün Pazarını gezdi

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organik tarım üretimi yapan ve yapmayı düşünen çiftçilere, organik ürünlerin nasıl pazarlandığını yerinde göstermek amacıyla ülkemizin ilk ve en büyük pazarı olan İstanbul Şişli'deki Organik Ürün Pazarına teknik gezi düzenledi.

Yalova’lı çiftçiler Şişli’deki Organik Ürün Pazarını gezdi

Yalova'lı çiftçiler Organik Tarımın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında İstanbul Şişli'deki Organik Ürün Pazarı ziyaret etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organik tarım üretimi yapan ve yapmayı düşünen çiftçilere, organik ürünlerin nasıl pazarlandığını yerinde göstermek amacıyla ülkemizin ilk ve en büyük pazarı olan İstanbul Şişli'deki Organik Ürün Pazarına teknik gezi düzenledi.

Geziye İl Müdürü Suat Parıldar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hacı Ali Dinçer, Altınova İlçe Müdürü Mesut Ünal, İl Müdürlüğü ve Altınova İlçe Müdürlüğünden teknik personeller ile çiftçiler katıldı.

Çiftçiler Pazar hakkında bilgi aldı

Teknik gezi ekibini karşılayan Ekolojik Buğday Derneği Başkanı Batur Şehirlioğlu pazaryerinde Organik Ürün Pazarının kuruluş süreçleri ile pazara getirilen ürünler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Çiftçiler pazara gelen ürünlerin kontrolü, temini ve güvenirliği ile ilgili Batur Şehirlioğlu'na sorular sordular. Batur Şehirlioğlu'nun verdiği bilgilerin ardından pazarı gezen çiftçiler satıcıların ürünlerini inceleyerek alış-veriş yaptılar.

Organik Ürün Pazarı gezisinin ardından Kocaeli Kandıra Kıncıllı köyünde bulunan Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezine geçen teknik gezi ekibi çiftlik müdürü Boğaç Şenel refakatinde organik üretim alanlarını gezerek bilgiler aldılar.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Organik Tarım HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.