İstanbul’da organik pazarlarda denetim yapıldı

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, organik pazarlarda denetimler gerçekleştirdi.

İstanbul’da organik pazarlarda denetim yapıldı

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Kartal, Küçükçekmece, Şişli ve Zeytinburnu ilçelerinde faaliyet gösteren organik pazarlara yönelik İl Organik Tarım Birimince denetimler gerçekleştirildiğini bildirdi.

Denetimler kapsamında, tüm organik pazarlardaki değişik satış noktalarından analiz için numune örnekleri alındığını, laboratuar analizlerinde, mevzuata uygun olmayan sonuçların çıkması durumunda, 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince ilgililerine idari para cezası yaptırımının uygulanacağı belirtildi.

Kaynak: İstanbul Tarım İl MüdürlüğüYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Organik Tarım HABERLERİ