Veteriner hekimleri rencide eden talihsiz konuşma!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, 'Veterinerden TUBİTAK başkanı olmaz' şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. Gözet, "Bu açıklama, 30 bin veteriner hekim camiasını derinden üzüntüye sevk etmiştir. Özellikle seçim döneminde, bir meslek ismi zikredilerek, yapılan bu talihsiz bir açıklama olmuştur" dedi.

Veteriner hekimleri rencide eden talihsiz konuşma!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunlar kaydetti:

"Veteriner hekimlik eğitimi, 5 yıllık Yüksek Lisans programını kapsamaktadır. Veteriner hekimlik mesleği, bilimsel araştırmaların yoğun olarak yürütüldüğü bir alandır.

Bu gün, hayvan sağlığı ve insan sağlığı alanında birçok yeni buluşa imza atmış, dünya çapında kabul görmüş birçok veteriner hekim bilim insanı bulunmaktadır.

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu) bir mesleğin çalışma alanı değildir. Tüm bilimsel ve teknolojik araştırmaları kapsamaktadır. Ve bilimsel çalışma yürüten tüm mesleklerin ortak çalışma kurumudur.Veteriner hekimler de bilimsel çalışmalar yürüten meslek grupları içindedir.

Bu nedenle, bir veteriner hekimin TÜBİTAK başkanı olmasında hiçbir engel yoktur. Ancak; burada liyakat dikkate alınmak zorundadır.

Bu sözlerini üzerimize alınmıyoruz çünkü biz Veteriner değil Veteriner Hekimiz. Yüksek lisans mezunu olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Konu Bilimse en az 6 farklı anatomi ve Fizyoloji bilgisine sahip özellikle 200 den fazla zoonoz hastalıkla mücadele eden hayvan sağlığı İnsan sağlığı ve gıda güvenliğinin temel taşı bir meslek grubuyuz. Bizleri kimlerle karıştırdığını merak ediyoruz. İstiklal marşımız yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy'unda Veteriner hekim olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Veteriner hekim camiası, bu gerçeğe uymayan açıklama nedeniyle kendisinden bir özür beklemektedirler"

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
11 Mayıs 2018, 10:35

mesleğin ne

türk
muharrem senin mesleğin ne IQ kaç. okuduğun eğitim fakültesi vıldırıvızzık okulla türkiyeyi yönetmek istiyorsunda afedersin eşşek gibi anırmayla ancak bize hasta olursun. sende zeka falan yok. gelde bi muayeneni yapalım.
08 Mayıs 2018, 11:20

Vet

Vet
Yazıklar olsun.
08 Mayıs 2018, 11:19

Alırsın

vatandaş
Sana oy falan yok. Milletle kavga ile hırçınlıkla bi yere varamazsın.
08 Mayıs 2018, 08:39

aşı parası arttırılsın yeter
08 Mayıs 2018, 08:32

Mal

Halit
Sana oy yok

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Oda ve Borsa HABERLERİ