TVHB’nin Merkez Konsey Başkanlığına ikinci aday!

Konya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Aşkın Yaşar, hafta sonunda yapılacak Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin 48'inci olağan büyük kongresinde Merkez Konsey Başkanlığına aday olduğunu belirtti.

TVHB’nin Merkez Konsey Başkanlığına ikinci aday!

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Prof. Dr. Aşkın Yaşar, şunları kaydetti: “TVHB'nin misyonu 6343 sayılı Kanun'da belirtilmiştir. Bu kanunla birlikte ülkemizin değişen koşullarına uygun olarak misyon ve vizyonumuzu güncellemek, mesleğimizin saygınlığını toplumda üst düzeye taşımak en önemli hedeflerimizden biri olacaktır.

Bu amaçla oluşturacağımız yönetim kurulumuzla, aidiyet duygusunun üst seviyede olduğu, ötekileştirmeyen, ortak aklın ve emeğin ön planda tutulduğu mevcut yasalar çerçevesinde meslektaşlarımızın özlük haklarının ve mesleki saygınlıklarının her zemin ve koşulda savunulduğu bir yönetim anlayışı için siz değerli meslektaşlarımızın desteğini bekliyoruz.”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, hafta sonu yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıklarken, Tarım ve Orman Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcılarından ve 2000-2002 yıllarında TVHB Merkez Konsey Başkanlığını yapan Ali Eroğlu, büyük kongre için aday olduğunu belirtmiş.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
22 Kasım 2018, 17:33

Doğru

Doğruya
Aşkın Bey "değişimin" adayı olarak gerçekte neler yapabilir bilmiyorum. Bunu değerlendirmek için bilgi lazım. Kanımca gerçekliğimizi en doğru tanımlayan tespitler şunlardır: "TVHB Merkez Konseyi ve bağlı çok sayıda Oda yöneti Devamı..Aşkın Bey "değişimin" adayı olarak gerçekte neler yapabilir bilmiyorum. Bunu değerlendirmek için bilgi lazım. Kanımca gerçekliğimizi en doğru tanımlayan tespitler şunlardır: "TVHB Merkez Konseyi ve bağlı çok sayıda Oda yönetimi kendilerini asıl olarak siyasal iktidarların bir parçası olarak görmekte, kanunların kendisine tanıdığı hak ve sorumlulukları çoğunlukla siyasal iktidarın bakış açısından değerlendirmekte, kazanılmış mesleki haklardan dahi çoğu kez “feragat” etmektedirler. Böyle bir çizginin/anlayışın sonucudur ki, meslek sürekli itibar kaybetmekte, sosyal ve ekonomik yönden gerilemeye devam etmektedir."
20 Kasım 2018, 21:31

irfan
bunlar hazıra konmak istiyor. odanın kendine tapulu bir yeri bile yoktu.hepsinde Ali Eroğlu nun ve arkadaşlarının emeği var. Allah yardımcısı olsun
20 Kasım 2018, 17:31

Kanuna göre ankarada oturman gerekiyor. Hem konyada çalış hem de ankaraya ikametmi olacak. Bir de onu aciklasan.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Oda ve Borsa HABERLERİ