Pamukta rekolte yüksek bekleniyor

Aydın Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, pamukla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Ege Bölgesi'nde pamuk rekoltesinin yüksek beklediklerini ifade eden Çondur, “Beyaz altında işler iyi gidiyor" dedi.

Pamukta rekolte yüksek bekleniyor

Çondur, yaptığı açıklamada, ATB'de pamuğun kilosunun 10-11 liradan işlem gördüğünü belirterek, üreticinin fiyattan memnun olduğunu kaydetti. Pamuk rekoltesinin geçtiğimiz yıldan daha iyi olduğunu belirten Çondur, dolar kurundaki yükselmesinden dolayı gübre ve mazot fiyatının maliyetleri yükselttiğine dikkat çekti. Maliyetlerin karşılanması için prim fiyatlarını işaret eden Çondur, “Bunu karşılamak için aldığımız prim ne kadar iyi olsa da artış olmasını isteriz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Oda ve Borsa HABERLERİ