Hayvan ithalatı endişelendiriyor

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Türkiye'de hayvan ithalatının endişe verici noktaya ulaştığını bildirdi. ZMO, 6 ayda 20 ülkeden sığır ithal edildiğine dikkat çekti.

Hayvan ithalatı endişelendiriyor

ZMO'dan, yapılan açıklamada, 2018 yılının ilk altı ayında 20 farklı ülkeden sığır ithal edildiğini bildirdi. Sığır ithalatında başı Brezilya ve Uruguay'ın çektiğine dikkat çeken oda, Türkiye'nin Estonya ve Litvanya'dan hayvan ithal ettiğine dikkat çekti.

8 ÜLKEDEN KOYUN İTHAL EDİLDİ

İthal edilen koyunların yüzde 70'inin Avustralya'dan geldiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “2018 yılının ilk altı ayında ithal edilen 245 bin koyun 8 farklı ülkeden geldi. Hayvan ithalatı her geçen gün artarken gerek dışa bağımlılığımızı azaltmak, gerekse üreticilerimizi karlı üretim yapabilir hale getirmek zorundayız. Bu zorunluluk öncelikle doğru tarım politikalarını, meraların, yaylaların korunmasını, yem ihtiyacının yerli kaynaklardan karşılanmasını gerektiriyor."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
18 Ağustos 2018, 23:44

İthalat

Osman
Zambiya kaldı Afrika ülkeleri var daha oralardan ithalat yapmadık üzülürler yoksa çok ayıp olur lütfen oralar kalmasın .belkide oralardan ithalat yapilmista olabilir
18 Ağustos 2018, 15:17

Tarim

Ilyas
Turkiyede ciftciyi bitirdile koylu milletin kolesi oldu artik efendisi dehil yok destekmis bilmemneymis hep yalan kasikla verip kepceyle aliyolar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Oda ve Borsa HABERLERİ