Tunceli sarımsağı ve Çemişgezek Ulukale dutu markalaştı!

Tunceli Sarımsağı ve Çemişgezek Ulukale Dutu coğrafi işaret başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumunun resmi bülteninde yayımlandı.

Tunceli sarımsağı ve Çemişgezek Ulukale dutu markalaştı!

Konuyla ilgili İl Müdürümüz Sayın Orhan KAYA yapmış olduğu açıklamasında;

Tunceli Sarımsağı ve Çemişgezek Ulukale Dutunun üretimini geliştirmek, ayırt ediciliğini ortaya koymak, üretim metodu ve kaliteyi garanti etmek, pazarlama aracı olmak, yerel üretimi ve kırsal kalkınmayı desteklemek, biyo-çeşitliliği korumak, sürdürülebilir ve izlenebilir ürün kalitesini sağlamak ve ilimizin tanıtımına katkı sunmak amacıyla;

Tunceli Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Sayın Valimizin himayesinde değerli destek ve katkıları ile gerçekleşen Tunceli Sarımsağı ve Çemişgezek Ulukale dutunun coğrafi işaret tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kabul edilmiştir.

İlimiz üreticilerine, tarımsal amaçlı kooperatiflere, tarım sektöründeki tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ