Rusya domates için 3 şirkete izin verebilir!

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan domates tartışmasında yeni bir boyuta gelindi. Rusya tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'un Başkanı Sergey Dankvert, sadece 3 Türk şirketinin Rus pazarına domates satmasına izin verebileceklerini söyledi.

Rusya domates için 3 şirkete izin verebilir!

Sputnik'in haberine göre, Sergey Dankvert, Türkiye'de denetledikleri 3 şirkete Rusya'ya domates ihraç etme izni verebileceklerini söyledi. Söz konusu şirketlerin toplam üretim kapasitesinin yılda 30-40 ton olduğunu kaydeden Dankvert, "Geri kalan şirketlere henüz izin veremeyiz, onları değerlendiremeyiz" açıklamasını yaptı.

Dankvert ayrıca, Türkiye'de denetledikleri 16 biber, marul ve kabak üreticisinin sadece yarısına Rusya'ya ürünlerini ihraç etme izni verebileceklerini de ekledi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ