Pakdemirli: Fındık için hazırlıkları tamamladık!

Fındık üreticisinde fiyat ve alım politikasına yönelik tedirginliğin artması üzerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Pakdemir, fındık üreticisinin mağdur olmaması için her türlü önlemin alındığını belirtti.

Pakdemirli: Fındık için hazırlıkları tamamladık!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, şunları kaydetti:

“2018 yılı fındık hasadı bugünlerde başlamış bulunmaktadır. 700 bin ha alanda 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren ve ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındık hasadının bereketli geçmesini temenni ediyorum.

Hasatla birlikte piyasa fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi hususunda tereddütlerin ortaya çıktığı görülmektedir.

Görevlendirildiği tarımsal ürünlerle ilgili piyasa düzenleme görevini başarıyla yürüten Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından; 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıklar yapılmış ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır.

Alım politikalarına ilişkin açıklamalar önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacaktır.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
05 Ağustos 2018, 17:03

Seker

Nilgun
Sayin bakanim bagli kuruluslarinizda yari personel calisiyor yarisi yatiyor ise gelmeyen bir suru insan maas aliyor lutfen bunlara meydan vermeyin

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ