Malatya kayısısında rekolte yüksek bekleniliyor

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Özbey, bu yıl rekoltenin 672 bin 670 ton olarak beklendiğini ve bunun 50 bin tonuna yakınının yaş, kalan kısmın kuru kayısı olarak piyasaya çıkarılacağını söyledi.

Malatya kayısısında rekolte yüksek bekleniliyor

Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Özbey, Vali Mustafa Toprak'ın öncülüğünde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Malatya Kayısı Araştırma İstasyon Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Kayısı Araştırma ve Geliştirme Vakfı ile Ziraat Odası temsilcilerinden oluşan heyetin 2017 yılı tahmini kayısı rekoltesini belirlediğini kaydetti.

İhracatçıları rekoltenin en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunda uyaran Özbey, "Mümkün mertebe fiyatları çok aşağı çekmeden ilimizin ekonomisine katkıda bulunacak, üreticimizin emeğinin karşılığını alacak şekilde ürünlerimizi satmaya çalışalım" dedi.

MEYVELERİ UCUZA SATMAYIN!

Mahsulü çok olarak gören meyve suyu fabrikalarının kayısıları ucuza almak için hesap kitap içinde olduklarını aktaran Özbey, üreticilerden ürünlerini ucuza satmamalarını isteyerek, “Üreticilerden belli bir fiyatın altında yaş kayısı vermemelerini rica ediyorum. Meyveleri ucuza satmayın. Dik durmalarını rica ediyorum. Bu malın bir maliyeti var. Bunu endüstriyel olarak da değerlendirmek mümkün. O yüzden biz ne diye meyve suyu fabrikalarına ucuz şekilde verelim" açıklamasını yaptı.

Kaynak: HabertürkYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
21 Haziran 2017, 09:47

fiyat belirleyin

İsimsiz
Bunu burada biz çiftçilerle paylaşıcağınıza meyve hallerinin ve sanayici fiyatlarını devlete belirtelim dürüst ticaret olsun daha iyi değilmi

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ