İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Suriye'den yapılan patates ithalatı ile ilgili olarak, “İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz ancak mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin çıkarları söz konusudur” dedi.

İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ankara Valiliği iş birliğinde Polatlı ilçesinde yapılan Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi'nin açılış törenine katıldı.

Törenin ardından yerleşkeyi gezen Fakıbaba, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye'den patates alınma gerekçesinin sorulması üzerine Fakıbaba, şunları kaydetti:

SURİYE KARDEŞTİR

"İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz ancak mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin çıkarları söz konusudur. Suriye kardeştir, oradaki insanların zenginleşmesini de isteriz. Neden Suriye dururken başka bir yerden alalım? Ama zaten bu tip ithalatlar çok az ve fırsatçılara 'Biz buradayız' mesajı vermek için yapılır. Samanda da zaman zaman böyle oluyor. Bizim saman açığımız yok ama fırsatçılar, stokçular piyasayı boş bulduklarında fiyatı yükseltiyor."

Bilindiği üzere Suriye'den yapılan patates ithalatı sözleşmeli üretim kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından ithal ediliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
30 Haziran 2018, 17:37

Ilginç olmus
Hem sağlıkçı hem de tarım bakanı suriye dururken nie başka yerden alalim dio. Yoruma bak. Suriye hariç her yerden alabilrisin. Kimyasal silah kullanılmış olabilir. Biolojik de. Denetim hic yok. Kontröl edemion. Rusya bile gelip senin sera Devamı..Hem sağlıkçı hem de tarım bakanı suriye dururken nie başka yerden alalim dio. Yoruma bak. Suriye hariç her yerden alabilrisin. Kimyasal silah kullanılmış olabilir. Biolojik de. Denetim hic yok. Kontröl edemion. Rusya bile gelip senin serandaki domatesi daha dalında secio. Ne dediğinin farkında degil ne demek istediğini de anlayabilmiş degil
30 Haziran 2018, 16:56

KÖKTEN ÇÖZÜM

Bakanlık yerleşkesindeki çaycılardan başla, müsteşar hadi efendiye kadar bunları ilçe müdürlüklerine gönderip personel olarak çalıştırmadıkça bakanlık adam olmaz. Koltuklarını değil yerlerini değiştireceksin.
29 Haziran 2018, 18:30

Hadi gtg

Deniz
Hadi beyi ve gida kont gen mudurunude alin belediye baskanligina donun

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ