Gürsu’da armut sevinci!

Lezzeti, dayanıklılığı ve boyutuyla ünü dünyaya yayılan 'deveci ve santa maria' cinsi armutta ülkedeki toplam üretimin yarısını tek başına göğüsleyen Bursa'nın Gürsu ilçesinde bu yıl da armut üretimi verimli geçti.

Gürsu’da armut sevinci!

Armut bahçelerinde bin 300 civarında ailenin yetiştirdiği armutların yüzde 60'ı yurt dışına ihraç ediliyor. Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez, Gürsu'nun Türkiye'nin tüm çeşitlerdeki toplam armut üretiminin yüzde 30'unu karşıladığını belirterek, "Türkiye'nin santa maria ve deveci armudu üretiminin yüzde 50'si Gürsu'dan" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ