Flaş gelişme! Rusya 'domates yasağı' için geliyor!

Rusya, Türkiye'ye yönelik 'domates yasağı'nın kaldırılmasına ilişkin görüşme için tarih verdi. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, “İzmir'de, bu konu hakkında yapılan ilk kapsamlı görüşme olacak" açıklamasını yaptı.

Flaş gelişme! Rusya 'domates yasağı' için geliyor!

Sputnik'in haberine göre, domatese uygulanan yasağa ilişkin Dvorkoviç, "En yakındaki görüşmeler, 18 Ağustos'ta İzmir'de yapılacak. Oraya bu konuyu (Türkiye'den domates alımına yönelik yasağın kaldırılmasını) müzakere etmeleri için bir heyet göndereceğiz. Sonuçlarına göre değerlendirme yapacağız. Yasağın kaldırılıp kaldırılmayacağını söylemek için henüz erken" diye konuştu.

Dvorkoviç, İzmir'deki müzakerede bu konu hakkında kapsamlı görüşmelerin olacağını belirtti.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Meyve ve Sebze HABERLERİ