Ziraat mühendisi Arslantaş'ın organları altı kişiye can oldu

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Çardak Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü olarak görev yapan yetkili ziraat mühendisi Süleyman Arslantaş, tatil dönüşünde direksiyon başında beyin kanaması geçirdi. Eşi Arslantaş, aracı uçuruma bir metre kala durdurarak 3 çocuğunun hayatını kurtardı. Ölen eşinin organları ise 6 kişiye can oldu.

Ziraat mühendisi Arslantaş'ın organları altı kişiye can oldu

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliğine bağlı Çardak Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü olarak görev yapan Yetkili Ziraat Mühendisi Süleyman Arslantaş, ailesi ile gittiği tatilden dönerken direksiyon başında geçirdiği beyin kanaması neticesinde hayatını kaybetti. Arslantaş'ın organları 6 kişiye can oldu.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak Mahallesi'nde Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü olarak görev yapan Yetkili Ziraat Mühendisi Süleyman Arslantaş (36) ile eşi Feride (34), çocukları Emine (1), Huri Cihan (4) ve Furkan Arslantaş (10) tatil için Antalya'ya gitti. 14 Eylül'de aile, kendilerine ait otomobille tatilden dönerken Süleyman Arslantaş, Mersin'in Anamur ilçesi yakınlarında direksiyonda fenalaştı. Durumu fark eden eşi Feride Arslantaş, kontrolden çıkan otomobili, uçuruma 1 metre kala el frenini çekerek durdurabildi.

Eşinin geriye kaçan dilini eliyle dışarı çıkaran Feride Arslantaş 112 Acil Servis'i çağırdı. İki kez beyin kanaması geçiren Arslantaş, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 16 Eylül Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşen Arslantaş'ın ailesi doktorların organ bağışında bulunabilecekleri yönündeki bilgilendirmeleri üzerine bağış için onay verdi.

Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı devreye girerek, Süleyman Arslantaş'ın kalp, akciğer, karaciğer, 2 böbrek ve pankreasının nakledilebileceği hastaların belirlenmesi için çalışma başlattı. Türkiye Organ ve Doku Bilgi Sistemi'nin işletilmesiyle, akciğerin Ankara'ya, sağ böbreğin İstanbul'a, sol böbrek ile kalp, karaciğer ve pankreasın ise Adana'ya gönderilmesine karar verildi. Organların alınması için İstanbul'dan uçakla, Adana'dan karayoluyla ekipler Tarsus'a geldi. Akciğer ise uçakla Ankara'ya gönderildi.

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORDU

Süleyman Arslantaş'ın yakınları yaşadıkları kayıp için çok üzgün olduklarını belirtirken, 6 kişinin organ nakliyle kurtulacak olmasından da mutluluk duyduklarını kaydetti. Bir yakını, "Rahmetli sağlığında organlarını bağışlamak istediğini söylemişti. Biz de organ bekleyen insanların hayatının kurtulması için nakile onay verdik" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
25 Eylül 2017, 10:36

veteriner
Rabbim rahmet eylesin... Bakanlığımız büyük bir aile inşAllah çocuklarına sahip çıkarız...
19 Eylül 2017, 17:07

TARIMKREDI vefasizligi

Adam
Tarimkrediyle ilgili yolsuzluk zam vs haberlerinin altında yorum dolu burası bomboş bu kurumun ne kadar vefasız olduğunu buradan bile anlayabilirsiniz Allah rahmet eylesin..
19 Eylül 2017, 09:40

rahmet dileğiyle

tanımayandan
Allah gani gani rahmet etsin. Organ nakli yapılanlar şifa bulsun inşallah Herkes yapmalı bunu
19 Eylül 2017, 09:06

cana can kattın.

BİR DOST
Organ bağışıyla cana can kattın. Allah rahmet eylesin. Sen direk cennetliksin güzel insan

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ