Zeytincinin yüzü gülecek

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2017-2018 ürün alım kampanyasının 10 Ocak'ta sona erdiğini belirterek, "Kampanya kapsamında toplam 51 bin 500 ton ürün alımı yaparak Marmarabirlik tarihinde rekor bir alıma ulaştık" dedi.

Zeytincinin yüzü gülecek

Kampanya boyunca ürün bedellerinin yüzde 80'inin haftalık dilimler halinde peşin ödendiğini kaydeden Asa, bugüne kadar üreticiye 220 milyon TL ürün bedeli ödendiğini söyledi. Asa, ürün bedellerinden kalan yüzde 20'lik kısmı ise 26 Ocak'ta ödeyeceklerini açıkladı.

TOPLAM 290 MİLYON LİRA ÖDEME
2017-2018 ürün alım kampanyasını değerlendiren Başkan Asa, "Marmarabirlik'te yüzleri güldüren bir kampanya dönemini geride bıraktık. Üreticimizin bir yıl boyunca gözü gibi bakıp alın teri ve emekle yetiştirdiği ürününü kazanca dönüştürmek için var gücümüzle çalıştık. Üreticinin taleplerine kulak verdik, erken fiyat açıkladık, her hafta aldığımız ürün bedellerinin yüzde 80'ini peşin ödedik. Ürün bedellerinin kalan yüzde 20'lik kısmını ise 26 Ocak Cuma günü ödeme kararı aldık. Böylece üretici ortaklarımıza toplam 290 milyon TL'lik ürün bedelinin tamamını kampanya bitiminde üstelik de 1 lira bile kredi çekmeden ödemiş olacağız. Ortaklarımıza hiç borcumuz kalmayacak" diye konuştu.
2018 YILINDA HEDEF 500 MİLYON TL CİRO
Asa, Marmarabirlik'in son yıllarda ürün alımlarından satışlarına, yatırımdan ihracata kadar artan bir başarı ivmesi gösterdiğini vurgulayarak, geçmişte batık bir kurum olarak bilinen Marmarabirlik'in bugün üreticinin yüzünü güldüren, emeğinin karşılığını eksiksiz ve zamanında ödeyen örnek bir Birlik haline geldiğini söyledi. Başkan Asa, bu güzel tablonun bozulmaması için ortakların kurumuna sahip çıkmaları gerektiğini belirtti. Üreticinin kazancını artırmak için güçlü ortak güçlü kooperatif ilkesiyle çalışmaya devam edeceklerini de kaydeden Asa, "Üreticimiz kampanya döneminde emeğinin karşılığını aldıkça daha büyük bir sorumluluk duygusu ile kendimize yeni hedefler belirledik. 2018 yılında daha çok ürün satmayı, daha çok ürün almayı ve yeni yatırımlar yapmayı hedefliyoruz. 2023 yılında ulaşmayı hedeflediğimiz 500 milyon lira ciroyu da 2018 yılı hedefimiz olarak belirledik. Üretici ortaklarımızın desteği ile bu hedeflerimize de hep birlikte ulaşacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
17 Ocak 2018, 18:26

Tebrik ederiz

Kerem Savran
Üreticilerimizin sert piyasa koşullarında maduriyet yaşamamaları ve tüketicilere de makul koşullarda ürün ulaştırılabilmesi için en uygun yol Marmarabirlik tarzı üretici örgütlenmeleridir. İşine saygısı olan kişiler tarafından Devamı..Üreticilerimizin sert piyasa koşullarında maduriyet yaşamamaları ve tüketicilere de makul koşullarda ürün ulaştırılabilmesi için en uygun yol Marmarabirlik tarzı üretici örgütlenmeleridir. İşine saygısı olan kişiler tarafından yönetildiklerinde sonuçlar çok güzel olabiliyor. Diğer taraftan bu kuruluşların diğer tüccarlar için tedarikçi olmalarının da yerinde olacağı düşüncesindeyim.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ