'Tarım Kredi'nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz'

Bulgaristan-Türkiye ilişkilerini geliştirmek adına Ankara'ya gelen Bulgar Şehirler ve Bölgeler Derneği heyeti Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğini ziyaret etti. Bulgaristan Milletvekili Valentin Nikolov, Tarım Kredi'nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtip gerçekleştirilecek iş birliği ile iki ülke arasındaki dış ticaretin de artacağını söyledi.

'Tarım Kredi'nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz'

Yapılan görüşmede Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri hakkında bilgi alan heyet, Tarım Kredi'nin deneyimlerinden yararlanmak istediklerini ve Tarım Kredi iştirakleri ile ticari ilişkileri geliştirme hususundaki taleplerini dile getirdiler.

Daha sonra AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk'u makamında ziyaret eden heyet, Bulgaristan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'ne geçerek burada Büyükelçi Nadezhda Nikolova Neynsky ile görüştü.

Ayrıca, heyet Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir toplantı gerçekleştirdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Genel Müdür Ayhan Karayama'nın da hazır bulunduğu toplantıda; iki ülke arasında tarım alanında iş birliğini arttırmaya yönelik girişimler ve Tarım Kredi ile gerçekleştirilebilecek çalışmalar görüşüldü. Bulgaristan coğrafyasının hayvancılık için uygun olduğuna değinen Bakan Faruk Çelik üretimi destekleyecek her türlü iş birliğine açık olduğunu ifade etti.

Bulgaristan Milletvekili Valentin Nikolov ise konuşmasında Tarım Kredi'nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtip gerçekleştirilecek iş birliği ile iki ülke arasındaki dış ticaretin de artacağını söyledi. Heyet, Bakan Çelik'in ardından Bakan Danışmanı ve Bakanlık Müşaviri Ali Koyuncu ile bir araya geldi. Bulgaristan'da genç nüfusun tarımdan uzaklaştığına dikkat çeken Koyuncu, Bulgaristan tarımının geleceği için Türk pazarının önemini vurguladı ve pilot projeler gerçekleştirilebileceğinden bahsetti.
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
18 Aralık 2016, 12:15

Tekirdağlı çiftçi
Tarım kredi biz sshiplerini yıllarca pahalı mal satarak bıktırdı köşe oldu.Bulgarlar gelmiş akıl almaya gülüyorum.Sayın cumhurbaşkanımız el attı da şimdilerde piyasa şartlarına göre fiyatlarını ayarlamaya başladılar.Tarım k Devamı..Tarım kredi biz sshiplerini yıllarca pahalı mal satarak bıktırdı köşe oldu.Bulgarlar gelmiş akıl almaya gülüyorum.Sayın cumhurbaşkanımız el attı da şimdilerde piyasa şartlarına göre fiyatlarını ayarlamaya başladılar.Tarım kredi de yönetim toplantıya gider maaş ve saltanatına bakar döner tekrar nasıl seçilirim hesabıyla hareket eder.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ