Tarım Kredi’de ‘o’ bürokrata iade-i itibar!

Tarım Kredi'nin yeni Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinde eski genel müdürün yakınını 'ahirette var' diyerek işe almadığı için istifa etmek zorunda kalan bürokrata iade-i itibarda bulundu.

Tarım Kredi’de ‘o’ bürokrata iade-i itibar!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde göreve başlayan yeni Genel Müdür Fahrettin Poyraz, eski genel müdür döneminde yakın arkadaşının çocuğunu işe almadığı için istifa etmek zorunda kalan bürokrata iade-i itibarda bulundu. Poyraz, geçtiğimiz Nisan ayında yazdığı istifa dilekçesiyle Türkiye gündemine oturan bürokratın yeniden işe başlatılmasına karar verdi.

Bilindiği üzere çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan'daki şirketine eski Genel Müdür'ün talimatı ile çalışan iki kişi işten çıkartılarak yerlerine yakını olan nişanlı bir çift işe alınmak istenmişti. Şirketin icra kurulu üyesi Ekrem Eraslan, ihtiyaç olmadığı için şirkete keyfi personel alımına karşı çıkmıştı. Eraslan, hiçbir tecrübesi olmayan nişanlı çiftin alımında ısrar edilince ders gibi bir istifa dilekçesi yazarak görevinden ayrılmıştı. Eraslan'ın istifa dilekçesindeki şu cümle ise hafızalara kazınmıştı: "Şahsımın ücret ve imkanları artırılmasına, kişisel hiçbir sorunun olmamasına rağmen değerlerime sadık kalmak, vicdanı bir yük taşımamak ve ahiret yurdunda mesuliyet taşımamak için istifa ediyorum"

Tarım Kredi Kooperatiflerinde geçtiğimiz ay göreve başlayan Fahrettin Poyraz, Merkez Birliğinin üst yönetiminde köklü bir değişikliğe giderek yerine atamalar yaptı. Yeni Genel Müdürün çalışma ekibine yönelik yaptığı değişiklikte aldığı bir karar dikkat çekti. Geçtiğimiz Nisan ayında eski Genel Müdürün yakınlarını ihtiyaç olmadığı için işe alınmasına karşı çıkan ve yaşanan krizden dolayı istifa ederek görevinden ayrılmak zorunda kalan bürokratın aynı görevle, aynı işyerinde işe başlatılmasına karar verdi.

Fahrettin Poyraz'ın bu kararı Tarım Kredi çalışanları arasında takdirle karşılandı.HAFIZALARA KAZINAN İSTİFA DİLEKÇESİ!

HABERİMİZE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLMİŞTİ!

Ekrem Eraslan'ın istifası Türkiye gündemine oturmuştu. Ancak Tarımdan Haber'de 'Tarım Kredi'de VIP personel alımına ders gibi istifa!' başlığı ile yayınlanan habere Tarım Kredi Genel Müdürlüğü'nün başvurusu üzerine mahkeme tarafından erişim engeli getirilmişti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 30 Adet Yorum Yapılmış.
06 Şubat 2018, 16:23

Memur

Sayın genelmüdürüm fahretdin bey sizden ricam Adeletli iş yapın emekliliyi geleni bekletmeyin ozaman adeleti saglamış olursunuz bölgelerde bir elatın deyişim zananı geldi gecti ?????
14 Ocak 2018, 16:04

emekli edilmesi gereken çok

isim yok
25 ve 26 yıllık 206 personel var bunlarından derhal emekli edilmesi lazım. yani toplam emekli edilmesi gereken insan sayısı 732 bunlar emekli olursa 732 yeni nesil genç ekmek yiyecek. EMEKLİLİĞİ DOLANLARA sesleniyorum LÜTFEN EME Devamı..25 ve 26 yıllık 206 personel var bunlarından derhal emekli edilmesi lazım. yani toplam emekli edilmesi gereken insan sayısı 732 bunlar emekli olursa 732 yeni nesil genç ekmek yiyecek. EMEKLİLİĞİ DOLANLARA sesleniyorum LÜTFEN EMEKLİ OLUN. ÇALIŞ ÇALIŞ ÇALIŞ NEREYE KADAR BİZİM DE ÇOLUK ÇOCUĞUMUZ VAR BU KURUMDAN EKMEK YEMEYİ BEKLİYOR. LÜTFEN EMEKLİ OLUN. İŞSİZ İNSANLARDA NASİPLENSİN
13 Ocak 2018, 23:14

Balikesirli Kemal

Sibel &Akyuz
Emekliligi dolan ve emekli edilmeyen, imeceye surgun yiyen arkadasa da iadei itibar yapalim..
11 Ocak 2018, 20:28

Hizmet süresini dolduranlar

Emeklilik nerede
Tarım Kredi Kooperatiflerinde 31-35 yıl arası çalışan 17 personel- 27-30 yıl arası çalıştırılan 516 personel var. Emekliliği dolan bu personeller hala ne diye çalıştırılıyor. Bunları emekliye ayırın ki bunların yerine genç Devamı..Tarım Kredi Kooperatiflerinde 31-35 yıl arası çalışan 17 personel- 27-30 yıl arası çalıştırılan 516 personel var. Emekliliği dolan bu personeller hala ne diye çalıştırılıyor. Bunları emekliye ayırın ki bunların yerine genç ve dinamik beyinler alınsın. artı işsizlik bir nebzede azalsın. 30 sene çalışmışsınız. Emekli olunda birazda başkaları nasiplensin bu kurumdan. yeter daaaa
11 Ocak 2018, 05:48

Haberi Kaldiramadi

Gizli No
Ayan a kapak.olsun bu haber.
10 Ocak 2018, 08:35

Molla Kasım

İsimsiz
Şimdiki ve önceki iki sayın genel müdürün zamanı. Aynı kişiler gene makam katlarını prese alanlar. Bir iki isim yeni o kadar. Onlarla kurumu okuyanl sayın genel müdürlerin hayır dualara konu olduklarını düşünebilirsiniz. Öyletse Devamı..Şimdiki ve önceki iki sayın genel müdürün zamanı. Aynı kişiler gene makam katlarını prese alanlar. Bir iki isim yeni o kadar. Onlarla kurumu okuyanl sayın genel müdürlerin hayır dualara konu olduklarını düşünebilirsiniz. Öyletse durmak yok yola devam.
09 Ocak 2018, 20:41

Emekli Bölge Müdürleri

Rençber
Sırada Fetöcü yaftası yakıştırılarak emekliliğe zorlanan Bölge Müdürlerinin iade-i itibarı var.
09 Ocak 2018, 17:29

Taşeron

Erdal
Bile isteye taşeron olmuşsunuz, iş bulduğunuz için de muhtemelen kurbanlar kesip sevinçten ağlamışsınızdır. Lütfen boşu boşuna bu hususta talepkar olmayın.
09 Ocak 2018, 13:47

Kadrolaşma

Tkk taşören
Sayın genel müdürümüz ilk öncelikle ywni görevinizde başarılar dileriz. Taşören olarak çalışmakta olan hizmet alımında görev yapan personel lerinizide unutmayacağınızı temenni ediyoruz.ALLAH yar ve yardımcınız olsu
09 Ocak 2018, 11:47

emeklı odacı
TARIM KREDI KOOPTA TARNET TARAFINDAN HIZMET ELIMI YANI HIZMETLI ODACI CALISTIRMAKTADIR SIRKET ELAMANININ MALIYETI 20 BIN TELEYE GELIYOR KOOPTA KATROLU ODACININ MALIYETI MAASI IKRAMIYESI TESFIKI SIGORTASI VERGISI MALIYE Devamı..TARIM KREDI KOOPTA TARNET TARAFINDAN HIZMET ELIMI YANI HIZMETLI ODACI CALISTIRMAKTADIR SIRKET ELAMANININ MALIYETI 20 BIN TELEYE GELIYOR KOOPTA KATROLU ODACININ MALIYETI MAASI IKRAMIYESI TESFIKI SIGORTASI VERGISI MALIYETI 80 BIN TELEYI BULUYOR MERKEZ BIRLIGI KERIZMI SIZLERE KATRO VERECEK GECICILER KATROLULARDAN DAHA VERIMLI CALISIYOR ISTEN ATILMA KORKUSU VAR

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ