Tarım Kredi Yem'de toplu iş sözleşmesi imzalandı!

Öz Gıda-İş Sendikası ile Tarım Kredi Yem arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

Tarım Kredi Yem'de toplu iş sözleşmesi imzalandı!

Yaklaşık 270 Tarım Kredi Yem işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay, Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan, Ankara Şube Başkanı Hasan Çiloğlu ve çalışanların katılımı ile Tarım Kredi Yem Genel Müdürlüğü toplantı salonunda imzalandı.

Tarım Kredi Yem San. ve Tic. A.Ş. işletmesi ile Öz Gıda-İş Sendikası arasında sürdürülen, 01.01.2018 ile 31.12.2019 tarihleri arasında 2 yıllık dönemi kapsayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, ücret ve sosyal haklarda önemli oranlarda artışlar sağlanarak üyelerin onayıyla imzalandı.

“TİS GÖRÜŞMELERİNİ KARŞILIKLI SAYGI VE ANLAYIŞLA YÜRÜTTÜK"

270 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinin imzalanması için uzun ve yorucu bir müzakere süreci yaşadıklarını ve bugüne geldiklerini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü, “Tarım Kredi Yem ile toplu iş sözleşme görüşmelerimizi karşılıklı saygı ve anlayışla yürüterek tam mutabakatla sonuçlandırdık. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm taraflara hayırlı olmasını diler, bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.