Tarım Kredi, Asya Emeklilik’i satın aldı

Tarım Kredi Kooperatifleri, Asya Emeklilik'in sahibi oldu. Güven Sigorta'yı 2008'de Groupama'ya satan Tarım Kredi, bugün yapılan ihalede Bank Asya'nın emeklilik şirketini 40 milyon 400 bin liraya satın aldı.

Tarım Kredi, Asya Emeklilik’i satın aldı

Tarım Kredi Kooperatifleri, Asya Emeklilik'in sahibi oldu. Güven Sigorta'yı 2008'de Groupama'ya satan Tarım Kredi, bugün yapılan ihalede Bank Asya'nın emeklilik şirketini 40 milyon 400 bin liraya satın aldı.

İhaleye efsanevi bankacı Hüsnü Özyeğin'in sahibi olduğu Fiba Emeklilik de girmişti. Asya Emeklilik ve Işık Sigorta'dan birini alma konusunda kararlı görünen Tarım Kredi, yapılan ihalede en yüksek teklifi vererek, Asya Emeklilik'i aldı.

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri, sigorta şirketi olan Güven Sigorta'yı 2008 yılında Groupama'ya satmıştı. Yapılan anlaşma gereği de Tarım Kredi Kooperatifleri, 10 yıl boyunca Güven Sigorta'nın acenteliğini sürdürecek ve yeni bir sigorta şirketi kuramayacaktı. 2018'de de bu sürenin dolacak olmasından dolayı Tarım Kredi, yeni bir sigorta şirketi alarak, yüzde 35'ine sahip olduğu tarım sigortalarını alacağı sigorta şirketi aracılığıyla kendisi yapmak istiyordu.

Bugün yapılan ihale sonrasında Asya Emeklilik'in alınmasından dolayı, Tarım Kredi artık tarım sigortalarında acentelik yapmayacak.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
18 Kasım 2016, 19:43

çiftçi ortak
Bakıyorum çalışanlar başarı diyor.Kardeşim Tarım kredi nin sahibi bizleriz bize faydası yok sürekli piyasadan pahalı mal sattı.Siz bizim hakkımızı nasıl ödeyeceksinz.Kurum dualı diyor acaba nasıl dualı gelde bana sor.Emekli olanla Devamı..Bakıyorum çalışanlar başarı diyor.Kardeşim Tarım kredi nin sahibi bizleriz bize faydası yok sürekli piyasadan pahalı mal sattı.Siz bizim hakkımızı nasıl ödeyeceksinz.Kurum dualı diyor acaba nasıl dualı gelde bana sor.Emekli olanlara sor sonlarını.
16 Kasım 2016, 23:15

Tarim kredici
Çiftçimize ve kurumumuza hayırlı uğurlu olsun insallah..
16 Kasım 2016, 22:32

çiftçi ortak
Yıllardır piyasadan pahalı mal sattı bize şimdi anladık.Bizm kurumumuz bize ucuz girdi sağlamalı ve KAR PAYI dağıtmalı.Sigorta şirketi lazım değil.çalışanlara idarecilere gelir kapısı biz ortaklık hakkımızı istiyoruz.
15 Kasım 2016, 18:49

Kurum calisani

Kurum Calisani
Böyle akıllı yatırım yapan idarecilerimizi tebrik ediyorum..kurum için büyük bir kazanç olmuştur..elin groupama si kazanacağına kurum kazansın Türk çiftçisi kazansin
15 Kasım 2016, 11:41

HADİ HAYIRLISI.

mustafa Akyel
Bu kurum dualıdır.Güvan sigorta alış va satışlarına bakılırsa görülür.Şimdi yine mükemmel bir zamanlamayla alım yaptı.Çocuklar gibi neşelendim.Ülkemize,milletimize,çiftçi-köylümüze,kurumumuza hayırlı olsun.Emeği geçenlerd Devamı..Bu kurum dualıdır.Güvan sigorta alış va satışlarına bakılırsa görülür.Şimdi yine mükemmel bir zamanlamayla alım yaptı.Çocuklar gibi neşelendim.Ülkemize,milletimize,çiftçi-köylümüze,kurumumuza hayırlı olsun.Emeği geçenlerden rabbim razı olsun.
14 Kasım 2016, 21:45

Sevinc-Gurur

Sevinc-Gurur
Bir Tarim Kredi Kooperatifi calisani olarak, Bu kurumun bir parcasi oldugum icin gurur duyuyorum. İnsallah Sayin Genel Mudurumuz ve Tarim Kredi Ailesi Medeni Kooperatifcilik nasil yapilir Tum dunyaya gosterecek. Allah Yolumuzu Acik etsin.Turk ciftci Devamı..Bir Tarim Kredi Kooperatifi calisani olarak, Bu kurumun bir parcasi oldugum icin gurur duyuyorum. İnsallah Sayin Genel Mudurumuz ve Tarim Kredi Ailesi Medeni Kooperatifcilik nasil yapilir Tum dunyaya gosterecek. Allah Yolumuzu Acik etsin.Turk ciftcisi her zaman emin olsun bir karagun dostu her zaman yaninda hazir olacak. Sirada Banka Hayalimiz var insallah Bir tarimsal bankada Tarim Krediye nasip olur.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ