Merkez Birliği Yönetim Kurulu toplantısı Kütahya'da yapıldı

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu'nun 2016 yılı Kasım ayı toplantısı; Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü'nün katılımıyla Kütahya Bölge Birliği Hizmet Binasında yapıldı.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu toplantısı Kütahya'da yapıldı

Konuk heyet, Yönetim Kurulu toplantısından önce, Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı iştirakler ile Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde bir dizi incelemelerde bulundu. Önce Eskişehir'in Beylikova ilçesinde faaliyetini sürdüren ve son dönemde Tarım Kredi Yem A.Ş.'nin bünyesine katılan, Tarım Kredi Süt fabrikasını ziyaret ederek; Fabrika Müdürü Nihat Tosun'dan yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi aldılar.

Daha sonra Kütahya Bölge Birliğine bağlı, Beylikova, Alpu ve Alayunt Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret eden heyet; yine Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifince yaptırılan ve 2015 yılında hizmete alınan 2 bin ton kapasiteli depo ve ürün alım merkezinde incelemelerde bulundular.

Alayunt Kooperatifinde 2016 yaz döneminde yıldırım düşmesi nedeniyle 6 adet büyükbaş hayvanı telef olan ortak Ahmet Girkin ve olay günü hayvanların başında bulunan babası Hüseyin Girkin ile yüz yüze görüşen Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarım Kredi Kooperatiflerinin her zaman ortağının yanında olduğunu, bütün kooperatif ortaklarının dertleriyle dertlendiklerini belirttiler.

şunları söyledi: "Ortağımızın yeni alınan hayvanlarının sigortası herhangi bir ücret talep edilmeksizin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğimizce yapılmıştır. Bizler Tarım Kredi olarak, ortaklarımızın sadece iyi gününde değil, kötü günlerinde de yanında olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha göstermiş olduk."

Tarım Kredi Yem'in Kütahya Fabrikası'na geçen konuk heyet ve Bölge Birliği yetkilileri; burada, Fabrika Müdürü Hüseyin Durmuş'tan fabrikanın faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

Fabrika Müdürü Durmuş, yeni yapılan yatırımlarla yıllık üretim kapasitelerini 150 bin tona kadar çıkarttıklarını, fabrika olarak yılsonunda rekor üretim ve satış hedeflediklerini belirtti.

Durmuş; "Kütahya Bölge Müdürümüz İlyas Kılıç'ın büyük önem verdiği danelik mısır kurutma tesisi yatırımının gerçekleşmesi halinde, fabrikamızın yem hammaddesi anlamında üretim maliyetlerinde önemli bir azalma olacaktır. Bunu da ortaklarımıza yemde fiyat indirimi olarak yansıtabileceğiz." dedi.

Kütahya Bölge Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü; "Merkez Birliği olarak, Yönetim Kurulu toplantılarımızı Ankara'da değil de, mümkün olduğunca Bölge Birliklerimiz de yaparak; sahada sizler gibi önde gelen yöre çiftçileriyle istişare etme şansı buluyoruz." şeklinde konuştu.

Ayrıca konuk heyet Bölge Birliğinde çalışan tüm personelle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Merkez Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, toplantıdan sonraki gün ise Söğüt ve Bilecik Tarım Kredi Kooperatiflerinde incelemelerde bulundular. Heyet ayrıca Osmanlı'nın ilk temellerinin atıldığı, Bilecik'teki Şeyh Edebali türbesi ile Söğüt'teki Ertuğrul Gazi (Gündüz Alp) türbesini ve Yine Osmanlı'nın ilk mescidi olan Söğüt'teki Kuyulu Mescidini ziyaret ettiler.

Kaynak: Tarım KrediYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ