İzmir'de balık yetiştiricileri bir araya geldi

Toprak havuzlarda balık yetiştiriciliği yapan üreticilerle İzmir Bölge Birliği ve bağlı kooperatiflerin yetkilileri bir araya geldi.

İzmir'de balık yetiştiricileri bir araya geldi

Milas Kooperatifi hizmet sahası içinde yer alan Avşar, Ekinambarı, Güllük ve Yaşyer Mahallelerinde toprak havuzda levrek ve çipura yetiştiren kooperatif ortakları ve ortak olmayan 40'a yakın yetiştirici bir araya geldi. Toplantıda Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun, üreticilerin üretimle ilgili ihtiyaç duydukları her konuda yanında olduklarını, ortak olanların kooperatifin avantajlarını bildiklerini ancak ortak olmayanların da ortak olmaları halinde bu avantajlardan yararlanmalarını istediklerini kaydetti. Ortakların, başta yem olmak üzere, yavru temini, motorin gibi her tür ihtiyaçlarını uygun faiz avantajı ile karşılayabileceklerini dile getiren Ongun, balık yetiştiriciliğinin nispeten orta vadeli bir tarımsal üretim olduğunu, bu noktadan bakıldığında da Tarım Kredi Kooperatifleri ile çalışmanın avantaj sağlayacağını ifade etti.

Ülkemizde sadece Milas'ta toprak havuz balıkçılığı yapıldığını ifade eden üreticiler de toprak havuzda balık yetiştiriciliğinin avantajlarını ve yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek böyle bir toplantı tertipleyerek üreticileri bir araya getiren Tarım Kredi Kooperatifleri yetkililerine teşekkür ettiler.

Toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Erhan, Milas Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fatih Sakallı ile kooperatif çalışanları, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üretici katıldı.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ