İnönü'de mısır silajı paketleme tesisi hizmete açıldı!

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliğine bağlı İnönü Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 11'inci etap kapsamında yapılan mısır silajı paketleme tesisi hizmete açıldı.

İnönü'de mısır silajı paketleme tesisi hizmete açıldı!

Açılış töreni Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşar, İnönü Belediye Başkanı Vekili Tahsin Çelik Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mesut Ölmez, Veli Sar, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz,Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Kumaş, İbrahim Ethem Üstüner, İrfan Karakaya, Yaşar Terzi, Mehmet Şahin, Ahmet Yoncacı ve Denetim Kurulu Üyeleri İsmail Daşdelen, İlhan Saltık, Tarım ve Orman Eskişehir İl Müdürü Erkan Alkan, Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Şeker, Halil Oyan ve Mesut Özgür, Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, Balıkesir Bölge Müdür Yardımcıları Selçuk Yavuz ve Necati Baydeniz, Tarım Kredi Yem A.Ş. Kütahya Şube Müdürü Hüseyin Durmuş, Eskişehir ve Bilecik İlinde bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerinin yetkilileri ve yöre çiftçisinin katılımı ile yapıldı.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü açılıştayaptığı konuşmada, “Bende bir çiftçiyim. Çiftçinin ürettiği ürünleri değerlendirebileceği, piyasaya sürebileceği tesislerin yapılıyor olması sevindirici bir durum. Mısır üreticisinin ürününü değerlendirebilmesi bunun yanında hayvancılık yapan çiftçinin silajı rahat temin edebilmesi memnuniyet vericidir. Tesisin kurumumuza ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Genel Müdür Fahrettin Poyraz ise, “Tarım Kredinin çiftçi kuruluşu olarak daha çok alanda aktif olmasını istiyoruz. Çiftçinin ürettiği ürünlerin değerlendirilmesi için daha çok çalışmamız gerekiyor. Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Üniversiteler ve Kredi Yurtlar Kurumu gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Tarım Kredi ürünlerini tercih etti. Biz bunu daha da artırmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Tarım Kredi olarak piyasayı regüle etme, istikrarı sağlama konusunda tüm ürünlerimizde indirime gidilerek enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına destek verilmiştir ”ifadelerini kullandı.

İnönü Kooperatif Müdürü Hasan Yamaç'ın kooperatif ve tesis hakkında bilgi verdiği konuşmasının ardından Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci de şunları kaydetti: “Bölge Birliği olarak bu tesisle silaj üretim kapasitemizi üretime aldığımız Afyonkarahisar ve Aslanapa tesislerimizle birlikte yirmi bin tona çıkarmayı hedefliyoruz. Ortak ürünlerinin değerlendirilmesi konusuna çok önem veriyoruz. Kooperatiflerimizce yeni alımına başlanan ürünlerle birlikte ürün alım sayımız 21 çeşite çıkardık. Ortaklarımızdan alımı yapılan ürünler iştiraklerimize ait fabrika ve tesislerde işlenmektedir. 2019 üretim sezonu için ortaklarımıza Sözleşmeli Makarnalık Buğday üretimi yaptırarak kaliteli makarnalık buğday alımını gerçekleştireceğiz.”

Protokol tarafından yapılan açılış kurdele kesiminden sonra yapılan tesis incelemesi ile tören sona erdi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
29 Ekim 2018, 00:29

ütü

gizli no
görevin bitsin bi utu alcam sana. o pantalon ne gardas
24 Ekim 2018, 22:57

Göz boyacılar

Soru: Arjantin gezinizin maliyeti bu yatırımdan fazlamıdır? Dil bilmez yöneticiler ve idare gezin dolaşın, harcırah biriktirin bakalım. Çiftçide gübre yem pahalı diyip dursun.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ