Gübrede yüzde 15 indirim bir hafta sürmedi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin açıkladığı DAP gübresinde yüzde 15 indirim bir hafta sürmedi. Tarım Kredi Kooperatifleri, bugün bütün ortaklarına birer SMS göndererek, indirimli satışların stoklarla sınırlı olduğunu belirterek, fiyatların yeniden zamlanmadan gübrelerini almaları istendi.

Gübrede yüzde 15 indirim bir hafta sürmedi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hafta başında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile birlikte yaptığı ortak basın toplantısında Tarım Kredi Kooperatiflerinin DAP gübresinde yüzde 15 indirim yapacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın üzerinden 5 gün geçmeden Tarım Kredi Kooperatifleri bugün bütün ortaklarına birer SMS göndererek, indirimin stoklarla sınırlı olduğunu duyurdu. Bakan Pakdemirli, yüzde 15 indirimle birlikte piyasadaki diğer gübre firmalarından da benzer bir hassasiyeti göstermesini beklediklerini belirtmişti.

PİYASADAKİ DİĞER FİRMALARA ÖRNEK OLMADAN ZAMLANACAK!

Yüzde 15 fiyat indiriminin piyasadaki diğer firmalara da örnek teşkil etmesi beklenirken Tarım Kredi Kooperatiflerinden bugün bütün üyelerine gönderilen SMS şaşkınlıkla karşılandı. Gönderilen SMS'lerde 'indirim stoklarla sınırlıdır' ibaresi dikkat çekerken, indirimli satışın genel satışlar için değil kurlar düşükken alınan ürünler için yapıldığı ortaya çıktı. Bu durum çiftçinin tepkisini çekerken, 'stoklardaki ürünleri kur artışından dolayı önce yüzde 100 artırıp sonra da yüzde 15 indirim yaptılar!' eleştirilerine neden oldu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 41 Adet Yorum Yapılmış.
10 Ekim 2018, 17:49

Faizler kalkmalı..

eren
Tarım kredi gubrede ındirim yapsa ne olacak bına bagısı komısyon faizi vırtı zırtı yıllık %25 fark alıyor zaten..Bizim beklentimiz faizsiz kredi kullanımıdır sadece mal üzerinden kar payıyla çalışsınlar sermaye payını zatenn v Devamı..Tarım kredi gubrede ındirim yapsa ne olacak bına bagısı komısyon faizi vırtı zırtı yıllık %25 fark alıyor zaten..Bizim beklentimiz faizsiz kredi kullanımıdır sadece mal üzerinden kar payıyla çalışsınlar sermaye payını zatenn verıyor çiftçiler kooperatifcilik budur..
04 Ekim 2018, 00:00

Çiftçimizi üretime kazandırdığınız için mutluyuz gururluyuz. Yıl sonuna kadar indirime devam. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Turkiyenin En Büyük Çiftçi Ailesi. Saygilarimizla
03 Ekim 2018, 20:17

Tkk
Ebrehe ordusuna ebabil gerek
02 Ekim 2018, 23:18

Tolga

Şu yorumları baştan aşağı okudum da. Sanki gubreye tarim kredi ve gubretas hizmetkarlari koymuş gibi. Kendinizden utanin. Tonla şeye zam geldi. Kasıtlı olduğunuz alanen ortadadır. Çiftçinin işi zor evet fakat çiftçi harici nice insan Devamı..Şu yorumları baştan aşağı okudum da. Sanki gubreye tarim kredi ve gubretas hizmetkarlari koymuş gibi. Kendinizden utanin. Tonla şeye zam geldi. Kasıtlı olduğunuz alanen ortadadır. Çiftçinin işi zor evet fakat çiftçi harici nice insanlarin kasıtlı olduğunu da görmekteyiz. ülkenin zam görmediği neredeyse tek birşey yok. Ekmek su elektrik petrol daha saymadığım hersey çook sey zam gördü gübre de takılıp kaldınız. :) yatacak yeriniz yok. Firsatcilar.
02 Ekim 2018, 23:01

TKK
Degerli Çiftçi Kardeşlerimiz. Gübrede indirim yıl sonuna kadar devam edecek. Tarım Kredi'de tüm çiftçilerimize yeter miktarda gübre vardır. Tarim Kredinin indirim yapmasıyla özel sektörde belli oranda indirime mecbur kalmıştır. Bu o Devamı..Degerli Çiftçi Kardeşlerimiz. Gübrede indirim yıl sonuna kadar devam edecek. Tarım Kredi'de tüm çiftçilerimize yeter miktarda gübre vardır. Tarim Kredinin indirim yapmasıyla özel sektörde belli oranda indirime mecbur kalmıştır. Bu onur, bu gurur bizlere yeter. İnşallah yeni hizmetlerle Tarım Kredi her zaman yanınızda olacaktır. İş üretemeyen laf ve dedikodu üreten kuşlar her zaman açiga düşmeye mahkumdur. Bu tiplerde utanma yok, arlanma yok yüzleri de kızarmaz. Bunları herkes biliyordu, iyice ifşa oldular. Bu tipler vız gelir tırıs gider, aslolan Tarım Kredi ve ortaklarının menfaatleridir.
02 Ekim 2018, 12:27

Adaletsiz kalkınma olmaz.

Pisliği halının altına süpürerek ev temizlenmiyor. Emeklisi geçen değil, emekliliğine yıllar olupta kuruma zerre katkı sağlamayanlara bakın asıl. Sadece eş dost kayırmaca, göz boyamaca, en çok üye kaydı yapan kooperatif çizelgesi Devamı..Pisliği halının altına süpürerek ev temizlenmiyor. Emeklisi geçen değil, emekliliğine yıllar olupta kuruma zerre katkı sağlamayanlara bakın asıl. Sadece eş dost kayırmaca, göz boyamaca, en çok üye kaydı yapan kooperatif çizelgesiyle strateji belirlediklerini sananlara bakın asıl. Batan istirakleri göremeyenler, kredi uygulamalarında milyon tl lik zarar oluşturanlara bakın. Ve bunları bilen ama adaletin bir gereğinin de hesap sorma ve cezalandırma olduğunu görmezden gelen 'tepe idareci'ye bakın. Kalkınma adaletsiz olmaz Sn G Md'üm! Gereğini yapmazsanız bu muhterisler size de ülkeye de zarar verecekler. Şahsi hesap peşinde olanı Allah kahretsin. Ammenin selameti diyenlere de kulak verin lütfen.
02 Ekim 2018, 09:25

Perisi

İYİLİK
TKK ya ve gn müdürümüze diyecek birşey Yok mesaj yanlış olmuş kardeşim kabul et gübre indirimi tabi ki güzel hem de mükemmel ama bu işte çalışan arkadaşın yöntemi yanlış gn müdürüm hem şirket hem kooperatif lerin zararı ne Devamı..TKK ya ve gn müdürümüze diyecek birşey Yok mesaj yanlış olmuş kardeşim kabul et gübre indirimi tabi ki güzel hem de mükemmel ama bu işte çalışan arkadaşın yöntemi yanlış gn müdürüm hem şirket hem kooperatif lerin zararı ne bunu bi sorun arkadaşa daha önçe pahalı alanlar senetlerini iptal ediyor bak şimdi zarara bunu söyledik bunlar bilançolara yansıyacaktır
01 Ekim 2018, 22:42

ÇAPULCULAR

Alayına
Yapılan indirimi bile hazmedemeyip bunu bir kalıba sokmaya çalışan çapulcuları görünce vay ülkemin haline diyorum. İşin kötüsü ne biliyormusunuz biz bu adamlarla aynı havayı soluyoruz!!!
01 Ekim 2018, 22:40

Yazıklar olsun!!!!

Hayret!!
Ulan anlamıyorum ya. Herşeye zam yapılan şu günlerde Adamlar gübreye indirim yapıyor ama zam yapanlardan daha fazla tepki görüyor. buna tepki gösterenler allahtan korkmuyor heralde. Allah var allah
01 Ekim 2018, 22:36

Çiftçinin tek dostu

BRAVO TKK’YA
Şurada tkk aleyhine yorum yazanların yarısı gübre indiriminden zarar gören ( çiftçiyi yeterince kazıklayamayan) bayiler, diğer yarısı da görevlerinden alınan veya emekli edilenlerdir. Bunların derdi ne çiftçi ne de onlara bu kriz ır Devamı..Şurada tkk aleyhine yorum yazanların yarısı gübre indiriminden zarar gören ( çiftçiyi yeterince kazıklayamayan) bayiler, diğer yarısı da görevlerinden alınan veya emekli edilenlerdir. Bunların derdi ne çiftçi ne de onlara bu kriz ırtamında yapılan bu indirimdir. Onların tek dersi mevcut yönetiimi yıpratma politikasıdır.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ