Çiftçiye enflasyon indirim!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Projesi'ne tam destek verdiklerini belirterek, hangi ürünlerde ne kadar indirim yapıldığını açıkladı.

Çiftçiye enflasyon indirim!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Projesi'ne tam destek verdiklerini belirterek, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ülke tarımının ve üreticilerimizin her zaman yanında olduk. Enflasyonla Mücadele konusunda da hem kurumumuz hem de iştiraklerimiz gerekli düzenlemeleri ivedilikle yerine getirdik. Ortaklarımız, indirimli fiyatlarla ülke genelindeki 1625 kooperatifimizden hizmet almaktadır.” diye konuştu.

Poyraz, açıklamasında indirim uygulanan kalemleri şu şekilde sıraladı:

- Tarım Kredi Kooperatifleri olarak tüm ithal ürünlerde yapılmış olan döviz cinsinden sözleşmeler Türk Lirasına çevrilmiştir.

- Yıl sonuna kadar iştirakimiz Bereket Sigorta A.Ş., Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi ortaklarına yönelik olarak toplam 5 üründe (kasko, konut, işyeri, çiftlik ve diğer geleneksel tarım sigorta primleri) ilave %10 oranında indirime gidilmiştir.

- İştirakimiz İmece Plastik Tarım Ürünleri A.Ş., sera örtüsü ve sulama sistemleri ürün grubunda % 10'a varacak indirim başlatmıştır.

- İştirakimiz Gübretaş tarafından bitki besleme ürünü sıvı ve toz gübrelerinde de yaklaşık 35 çeşit üründe % 10 civarında bir indirim uygulanmaya başlanmıştır.

- İştirakimiz Tarkim A.Ş. tarafından yaklaşık 41 çeşit bitki koruma ürünlerinde % 10'a varan indirim uygulaması başlatılmıştır.

- İştirakimiz TK Yem A.Ş., karma hayvan yemlerinde yaptığı çalışma ile bir süredir piyasa fiyatlarının yaklaşık % 7 altında fiyatlarla ortak çiftçilerimizin yem ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 14 Adet Yorum Yapılmış.
18 Ekim 2018, 17:09

Bu boyle gitmez

eren
eren Tarım kredi ındirim yapsa ne olacak bına bagısı komısyon faizi yıllık %25 fark alıyor zaten..Bizim beklentimiz faizsiz kredi kullanımıdır sadece mal üzerinden kar payıyla çalışsınlar sermaye payını zaten verıyor çiftçile Devamı..eren Tarım kredi ındirim yapsa ne olacak bına bagısı komısyon faizi yıllık %25 fark alıyor zaten..Bizim beklentimiz faizsiz kredi kullanımıdır sadece mal üzerinden kar payıyla çalışsınlar sermaye payını zaten verıyor çiftçiler kooperatifcilik budur..Ya bu sekle dönsün ya da kapatılsın bu kurum..
17 Ekim 2018, 21:23

Umut bitti

Umudu olanlardan birisi de bizdik. Tek dertleri burayı kendileri ve yakınları için zenginleşme aracı görenlerden sonra gerçekten umuda kapılmıştık. Bir tek örnekle bu umut neden bittiyi söyleyeyim, fazlasını Tarımdan Haber bulsun: S Devamı..Umudu olanlardan birisi de bizdik. Tek dertleri burayı kendileri ve yakınları için zenginleşme aracı görenlerden sonra gerçekten umuda kapılmıştık. Bir tek örnekle bu umut neden bittiyi söyleyeyim, fazlasını Tarımdan Haber bulsun: Sayın G. Md 1 hafta Fransa'daydı ve tüm masraflar kurumca karrsılandıktan sonra 16 bin lira harcırah ödendiği söylendi kendisine. Başka sözümüz yok.
15 Ekim 2018, 11:00

Alem

Sanal
Hep bir umudum vardı fahrettin bey bu işi yapar diye ama umudum inönü tkk da açılışı yapılan silaj paketleme ile kayboldu gitti Allah tan acilisa bakan bey veya cumhurbaşkanı cagirilmamis nedir arkadaslar sanal çalışıyorlar gündemi y Devamı..Hep bir umudum vardı fahrettin bey bu işi yapar diye ama umudum inönü tkk da açılışı yapılan silaj paketleme ile kayboldu gitti Allah tan acilisa bakan bey veya cumhurbaşkanı cagirilmamis nedir arkadaslar sanal çalışıyorlar gündemi yaratmak bu kadar mı acizlik sizin açtık dediğiniz silaj paketleme makinasından ortaklarinizin icinde olan bile var indirdik dediginiz hangi ürün indi bir liste yayınlayın gorelim kumda mı oynuyoruz
14 Ekim 2018, 09:38

Bu iş bu adamın işi değil

Herzaman ki gibi bu genel müdür de çevresindeki lerin baskısı altında. Kooperatif lerdeki sorun lar büyüyor göz yumuyor sunuz sistem durma noktasına gelecek. üst yönetimler maaş davasında kooperatif ler sıkıntı içinde böyle olmaz Devamı..Herzaman ki gibi bu genel müdür de çevresindeki lerin baskısı altında. Kooperatif lerdeki sorun lar büyüyor göz yumuyor sunuz sistem durma noktasına gelecek. üst yönetimler maaş davasında kooperatif ler sıkıntı içinde böyle olmaz kendinize gelin.. Facit Müdür...
13 Ekim 2018, 23:33

Habere bak, yorumlara bak. Allah aşkına yapılmaya çalışılan bir işe bir kez olsun müspet bakamazmıyıź? Hepimiz şunu biliyoruz, ülkemiz de yaşanan ciddi sıkıntılar var. Sürekli eleştirmekle bir yere varamayız ki. Her kurum, her se Devamı..Habere bak, yorumlara bak. Allah aşkına yapılmaya çalışılan bir işe bir kez olsun müspet bakamazmıyıź? Hepimiz şunu biliyoruz, ülkemiz de yaşanan ciddi sıkıntılar var. Sürekli eleştirmekle bir yere varamayız ki. Her kurum, her sektör, her birey elini taşın altına koymalı. Tarım Kredi de bu sıkıntılı süreçte maliyetine satışla kendi sınırını zorlayarak katkıda bulunmaya çalışıyor. Bunda kötü olan nedir ki. Maalesefki döviz fiyatları ile faizlerin artması bütün sektörleri zora sokmuştur. Elestiri yapmak kolay, hepimize düşen, vatanımız ve milletimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaktır. Saygılarımızla
11 Ekim 2018, 17:22

Sizi biliyorum

Personel
Gübretaş yöneticilerinin maaşları dünya CEO ları ile yarışıyor. İndirim ne çare... Bu çiftçinin ahır yanınıza kalmaz. Demedi deme İbrahim....
11 Ekim 2018, 17:11

İştiraklerde sadece mv yok

Kuruyemişçi
Şu bilgilendirmeyi yapayım iştiraklerin başında sadece milletvekili yok. Bir de kuruyemişçi dükkanını çalıştırmayıp batıran kuruyemişçimiz var. Kendisi herşeyi bilir. Çok konuşur ama icraat sıfır. Dolar üzerinden bilişim sist Devamı..Şu bilgilendirmeyi yapayım iştiraklerin başında sadece milletvekili yok. Bir de kuruyemişçi dükkanını çalıştırmayıp batıran kuruyemişçimiz var. Kendisi herşeyi bilir. Çok konuşur ama icraat sıfır. Dolar üzerinden bilişim sistemi alıp bereket sigortsya tl üzerinden satarak şirketi 300 bin türklirası zarara soktuğu halde bir şey yapmazlar. Onemli bir zatı muhteremdir.
11 Ekim 2018, 17:01

Gün kurtulur da...

Temelde ne kooperatiflerde, ne de bağlı iştiraklerde hiçbir sorun çözüme kavuşmuyor-kavuşturulamıyor. Tepeden aşağı acemilik, tecrübesizlik, iş bilmezlik ve kayırmacılık...Bugün yarın geçse de bu yapıyla yarınlara ulaşılamaz. Devamı..Temelde ne kooperatiflerde, ne de bağlı iştiraklerde hiçbir sorun çözüme kavuşmuyor-kavuşturulamıyor. Tepeden aşağı acemilik, tecrübesizlik, iş bilmezlik ve kayırmacılık...Bugün yarın geçse de bu yapıyla yarınlara ulaşılamaz. Birtek dert var o da ceplerine girecek onbinlerce lira... İştiraklerden gelecek binlerce liralar ve sebepsiz yurtdışı geziler...Hayallerinde göremeyecekleri pozisyonları yitirmemek için yapmayacakları şey yok bu insanların. Külliye'nin arkasına saklanmak değil, tarımın kronikleşmiş sorunlarına kalıcı çareler üretmek asıl amaç olmalıama, kiminle? Yazık ki çok yazık...
11 Ekim 2018, 16:21

Sayın müdürüm faiz düşükken aldığımız sulama kredileri yüzde otuzucle çalışıyor? Biz bu ekipmanı aldığımızda yüzde onbeş kar daha komisyon verdik şimdide 2019 2020 taksitleri yüzde otuzucle çalışıyor bizaldigimuzda faiz y Devamı..Sayın müdürüm faiz düşükken aldığımız sulama kredileri yüzde otuzucle çalışıyor? Biz bu ekipmanı aldığımızda yüzde onbeş kar daha komisyon verdik şimdide 2019 2020 taksitleri yüzde otuzucle çalışıyor bizaldigimuzda faiz yüzde onbirdi bence topyekûn kazıklara var!!! Sizce????
11 Ekim 2018, 15:32

HAMİTLİ
İNDİRİMDEN ÖNCE ALMIŞ OLDUĞUMUZ ÜRÜNLER DE İNDİRİM KAPSAMINA GİRİYORUM

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ