Çiftçinin şirketi TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu. TARNET'in 7 ay gibi kısa bir sürede tamamladığı TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile artık uzaktan mazot satış takibi, tank dolum anı ve tank doluluk oranları anlık takip edilebilecek. Tarım Kredi, TARPET ile bu hizmeti öz kaynakları ile yöneterek, finansal kazanç sağlaması hedefleniyor.

Çiftçinin şirketi TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu

Antalya Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar'ı makamında ziyaret eden TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli, Akaryakıt Otomasyon Yazılım Kurulumu (TARPET) hakkında bilgi verdi.

Akaryakıt Otomasyon Yazılım Kurulumunun (TARPET), EPDK' nın yayınladığı şartları sağlayan, uzaktan mazot satış takibi, tank dolum anını takip eden, tank doluluk oranlarını gösteren, günlük verilerin EPDK'ya iletimini sağlayan sistemi 1432 lokasyonda tamamlandı. Sistem kurulumu en son Antalya Bölge Birliğinde tamamlanarak uygulamaya konuldu.

Konu ile ilgili olarak Antalya Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar, TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli ve Profesyonel Hizmet Müdürü Mustafa Akgül'den oluşan heyet, Çakırlar Tarım Kredi Kooperatifine giderek TARPET Programını inceledi.

Profesyonel Hizmet Müdürü Mustafa Akgül ve saha elemanları tarafından sistemin çalışması, Tarım Kredi Kooperatiflerine sağladığı faydalar anlatıldı. Programın çalıştırılması sırasında Çakırlar Tarım Kredi Kooperatifi personeli de hazır bulundu.

Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar TARNET'e çalışmalarından dolayı teşekkür ederken başka firmalara bağımlı olmadan Türkiye Tarım Kooperatifleri iştirakleri ile verimli iletişim ve çalışmanın öneminden de bahsetti.

Bu ürünün akaryakıt sektöründe kullanılabilir uluslararası standartlara uygun üretilmiş bir ürün olduğunu, EPDK sorumluluklarını eksiksiz yerine getirdiğini ve dolayısı ile TARNET ürün portfoyünde önemli bir yeri olacağını ifade eden TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli ise akaryakıt otomasyon sektörüne üçüncü büyük firma olarak girmenin getirdiği mutluluğu şirket olarak yaşadıklarını dile getirdi.

Ayrıca daha önce başka bir firmadan alınmakta olan bu hizmetin artık öz kaynaklarla yönetilmesi ile finansal bir kazanç oluştuğunun altını çizen Gönenli, bu kazancın kooperatiflere yansıtılması için çalışmalar yaptıklarını, Temmuz ayı itibari ile TARNET hizmetlerinde bir indirim beklenebileceğini söyledi.

TARPET HAKKINDA BİLGİ

TARNET'in kendi öz kaynakları ile üretmiş olduğu TARPET akaryakıt otomasyon sistemi için 1432 adet kooperatifin dönüşüm işlemleri; Türkiye genelinde 237 bin km yol kat edilerek, toplam 7 bin 500 saatlik bir çalışma ile 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

TARNET, kendi ürünü olan TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile diğer hizmet sağlayıcı firmalara ihtiyaç duymadan A'dan Z'ye akaryakıt otomasyon sistemi kurulumu yapabilir ve güvenli veri iletimi sağlayabilir hale geldi. TARNET, yapılan bu çalışma sayesinde akaryakıt otomasyon sektöründe üçüncü en büyük sağlayıcı olarak yerini almış oldu.

TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile artık aynı pencere üzerinden tank ve pompa durumlarının takibi yapılabilirken dönüşümle birlikte tüm tanklardaki fiili ölçüm ile sistem üzerindeki seviye farklılıkları da ortadan kaldırıldı. Bu sayede nihai kullanıcı işlemleri ve bölge kontrollerinde büyük kolaylıklar sağlanmış oldu.

KAYNAK: TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ
Yorumlar

Toplam 11 Adet Yorum Yapılmış.
24 Haziran 2017, 22:44

Sorgulama

YÖNETİM
şirket gelen müfetişler ilk önce mazot bölümünü araştırsınlar daha sonra tolgayı araştırsın yazılacak ve cok belge ler var ama devran bi yere kadar yürür elbette bir gün bunlarında sonu gelir
23 Haziran 2017, 10:25

yollarda

bato
Bu yazılım Ali AKGÜL zamanmında başlanmış olup eski yönetim asdf hahahaha... Yine gelmişsin bakıyorum Bato?
22 Haziran 2017, 15:23

Yalandan kim ölmüş

Çifçi emeklisi
Bak bak bak! 7 ayda tamamladık demiş bide bilgisayar kullanmayı bilmeyen tarnet genel müdürü. Senden öncekilerin yapıp bitirdiği işi, 1 sene beklet, kurumun kazanabileceği milyarları çöpe at, sonra herkes unutmuştur ben sahneye çıkay Devamı..Bak bak bak! 7 ayda tamamladık demiş bide bilgisayar kullanmayı bilmeyen tarnet genel müdürü. Senden öncekilerin yapıp bitirdiği işi, 1 sene beklet, kurumun kazanabileceği milyarları çöpe at, sonra herkes unutmuştur ben sahneye çıkayım diyip projeyi ortaya çıkar. Şeytana papuçunu ters giydirirsiniz. Bu nemenem bir iştir. Hiçmi Allah korkusu kalmamış!
22 Haziran 2017, 02:50

SAHTEKARLIK

Desifre
Bu proje sizden önceki yönetimin projesi değil mi? Bu nasıl bir yüzsüzlük, nasıl bir pişkinliktir? Başkasının kuyusunı kazıp sonra da onun emeğinin üstüne oturmak nedir? Evlatlarınıza nasıl ekmek götürüyorsunuz? Yazık yazık
17 Haziran 2017, 15:21

Ne projesiymis bu

Tarpet projesinin bu yonetimle hicbir ilgisi yoktur tipki genel mudurunun bilisimle alakasi olmadigi gibi. Proje 2013 te o donemin yoneticileri tarafindan baslatildi. 2015 te bitti. 2016 da pilota gecildi.. Bu adamlarin yaptiklari bir proje varsa ond Devamı..Tarpet projesinin bu yonetimle hicbir ilgisi yoktur tipki genel mudurunun bilisimle alakasi olmadigi gibi. Proje 2013 te o donemin yoneticileri tarafindan baslatildi. 2015 te bitti. 2016 da pilota gecildi.. Bu adamlarin yaptiklari bir proje varsa ondan bahsetsinler...
17 Haziran 2017, 00:11

Tekirdağlı
Dağ fare doğurmuş sanki çok iş yapmışlar.İşiniz bu bir kucak para aylık alıyorlar bizim kuruluşumuz dan tabiki yapacaklar.
16 Haziran 2017, 23:19

Magdur edilen
Bu bakanlığın tüm kademesinde güçlüler bi o kadar da beceriksizler çalışkan ve projesi olanları yerinden edip onların işlerine sahip çıkarak başarılı oluyorlar. Savunmaları proje kişilerin değil kurumlarındır oluyor.
16 Haziran 2017, 21:31

Vay Arkadaş

Ramazan
Proje Ali Akgül döneminde başlamış Batuhan Akyalçın zamanında tamamlanmıştır. Mayıs 2016'da devreye alınması gerekirken tam 13 ay gecikmeli olarak devreye alınımştır. 13 ayda oluşan zarar yaklaşık 2.5 Milyon TL'dir. Hadi müfetti Devamı..Proje Ali Akgül döneminde başlamış Batuhan Akyalçın zamanında tamamlanmıştır. Mayıs 2016'da devreye alınması gerekirken tam 13 ay gecikmeli olarak devreye alınımştır. 13 ayda oluşan zarar yaklaşık 2.5 Milyon TL'dir. Hadi müfettişler göreve, bekliyoruz bir rapor...
16 Haziran 2017, 13:00

Dobra dobra

Dobra dobra
Projenin daha onceki gn md ali akgül zamaninda baslandigi yeni genel mudurun projesi gibi gozukmesi 7 aylik sure bitirilmis gibi söylenmesi projenin düzgûn bir sekilde calistigi ibare edilmesi kooperatiflerden her ay 600.000 tl yakin para toplanm Devamı..Projenin daha onceki gn md ali akgül zamaninda baslandigi yeni genel mudurun projesi gibi gozukmesi 7 aylik sure bitirilmis gibi söylenmesi projenin düzgûn bir sekilde calistigi ibare edilmesi kooperatiflerden her ay 600.000 tl yakin para toplanmasi parca onarimi yapmadan garantiye gondermeden sifir parcalarin takilmasi ve bunlari kooperatife fatura edilmesi gibi ve bir cok neden daha sayilabilir
16 Haziran 2017, 08:15

Çok şükür

Kanun
Çok şükür Tarım Kredi ve Tarnet hakkında olumlu birşeyler yazdınız.Bu kurumu rant olarak görüp saçma sapan haber yapıyorsunuz çekin artık elinizi yukarıdaki yöneticilerimiz sizler ve sizin gibilerle uğraşmaktan işlerine yoğunlaş Devamı..Çok şükür Tarım Kredi ve Tarnet hakkında olumlu birşeyler yazdınız.Bu kurumu rant olarak görüp saçma sapan haber yapıyorsunuz çekin artık elinizi yukarıdaki yöneticilerimiz sizler ve sizin gibilerle uğraşmaktan işlerine yoğunlaşmamıştır.Umarım bundan sonrada kurumun yaptığı ve yapacağı güzel işlerden bahsedersiniz

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.