Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama görevden alınırken, yerine eski Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz getirildi. Geçen 20 aylık dönem değerlendirildiğinde Tarım Kredi Kooperatifleri bu süreçte yeniden bir sigorta şirketine sahip olurken, farklı iddialar ise hiç gündemden düşmedi. Özellikle esrarengiz 3 milyon Euro ve VİP personel alımına karşı bürokratın isyanı kamuoyunda büyük tartışmaya neden olmuştu.

Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi!

Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi Kooperatiflerinin 20 aylık karnesi!


Çiftçiye gübre müjdesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gübredeki KDV indiriminin ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulunun aldığı kararla gübre fiyatlarında yüzde 10-16,5 arasında bir indirime daha gidildiğini bildirdi. Bakan Çelik, çiftçiye Mayıs ayında yapılacak destek ödeme rakamlarını da açıkladı.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'nin yeni sigorta şirketi 'Bereket Sigorta' oldu!

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alınan Asya Emeklilik ve Işık Sigorta'nın yeni ismi 'Bereket Sigorta' oldu.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'de VİP Personel Alımı Bürokratı İsyan Ettirdi!

Bu haber Tarım Kredi'nin başvurusu üzerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile erişimi engellendi.

İşte kamuoyunda büyük takdir toplayan istifa dilekçesi


Söz konusu haber için TIKLAYIN


Esrarengiz 3 milyon Euro!

Tarım Kredi Kooperatifleri, 15 Temmuz darbe girişiminden 3 gün sonra 'hayvan alımı' sözleşmesi adı altında Macaristan'daki bir firmaya hiçbir teminat almadan ve tamamen kurum mevzuatlarına aykırı bir şekilde 3 milyon Euro para gönderdi.

Söz konusu haber Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine mahkeme tarafından erişimi engellendi.


20 Bin Liralık ödüle 660 bin lira reklam!

Bu haber Tarım Kredi'nin başvurusu üzerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile erişimi engellendi. Haber için TIKLAYIN


Romanya'dan düşündüren besilik hayvan ithalatı!

Romanya'dan ithal edilen besilik hayvanlarda ciddi ölümlerin yaşanması gözleri bu ülkeden yapılan ithalata çevirdi. Et ve Süt Kurumu aracılığıyla Romanya'dan yapılan ithalatı geçen yıl BALTIC TURGI şirketi yaparken, bu yılki ithalatın büyük bir bölümünü de AGRO SMS firması yaptı. Bu iki firmanın ise Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı Tareks AŞ'nin DİLEK KFT'ye teminatsız olarak gönderdiği 3 milyon EURO'yu ödeyen firmalar olması dikkat çekiyor.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'de çalışana tehdit gibi ek sözleşme!

Tarım Kredi'de personele öyle bir sözleşme imzalattırıldı ki, hiçbir kusuru olmasa bile çalışanlar rahat bir şekilde işten atılabilecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin tarihinde personele ilk kez imzalattırılan ek sözleşmeye göre, kurum içindeki bilgi ve belgelerin ifşa olması durumunda personelin kusuru olmasa bile sorumlu tutulacak. Ve bu personelin iş sözleşmesi bildirimsiz ve tazminatsız bir şekilde feshedilebilecek.

Haber için TIKLAYIN


Çiftçinin dev projesi mahkemelik oldu!

Tarım Kredi'nin Ankara'da bulunan ve üzerine konut, rezidans, AVM ve lüks otelin yapılması planlanan arazisi, imara açılınca mahkemelik oldu. Tarla iken 20 milyon lira değer biçilen arazi, imara açıldıktan sonra 10 kat değerlendi. Arazinin değerlenmesi ve ardından inşaat projelerinin belediyeden onayı beklendiği bir dönemde sözleşmenin konsorsiyum ortağının haberi olmadan feshedilmesi dikkat çekti.

Haber için TIKLAYIN


Meçhul haber sitesinden genel müdürle ilgili şok iddia!

Meçhul bir haber sitesinde, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama'nın yakınlarını Bereket Sigorta'ya aldığı iddia edilerek kapsamlı bir isim listesi yayınlanmıştı. Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi üzerine Ankara 7'nci Sulh Ceza Hakimliğinin verdiği kararla erişimi engellendi.

Haber için TIKLAYIN


Çiftçiden kaçırılan ihale!

1 milyon 100 bin ortağı ile Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, lisanslı depoculuk yatırımları kapsamında 110 milyon liralık ihale yaptı. Ancak çiftçi adına yapılan ihaleden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü'nün bile haberi olmadı.

Haber için TIKLAYIN


B.O.M Gübre ve şok iddialar!

Gübretaş'ın Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden çiftçiye satacağı B.O.M isimli sıvı gübre ile ilgili gündeme gelen iddialara ilişkin haber İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği kararı ile erişimi engellendi.

Haber için TIKLAYIN


TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 19 Adet Yorum Yapılmış.
25 Şubat 2018, 02:03

Tarafsız

Taraf
Hakikat 03 e cevaben, illaki yaptığı doğru işler aldığı isabetli kararlar vardır. Fakat maaşı kendisi değil bakanlık düşürdü diye biliyorum. Syg.
18 Ocak 2018, 07:22

Selocan

Gizli No
Bu.isler donerken mb yonetiminin haberi yokmuydu.
23 Aralık 2017, 19:01

eeklı
MAKAMLAR KMİNE BOL GELIR GULDURUR KİMİNE DAR GELIR OLDURUR ATA SOZU VARDIR BAGINI BEKLEYEN UZUMUNU YER SIMDIDN BASLADILAR TORPIL UST DUZEYE ATAMALAR YARIN BIRGUN NELER OLACAK CIFCININ SIRTINDAN AKBAA Devamı..MAKAMLAR KMİNE BOL GELIR GULDURUR KİMİNE DAR GELIR OLDURUR ATA SOZU VARDIR BAGINI BEKLEYEN UZUMUNU YER SIMDIDN BASLADILAR TORPIL UST DUZEYE ATAMALAR YARIN BIRGUN NELER OLACAK CIFCININ SIRTINDAN AKBAALAR GIBI YIYORLAR TAR KREDI KAPANIRDA CIFCI KURTULUR OZAMAN GORURUZ AGAYIDA PASAYIDA
11 Aralık 2017, 15:12

Hakikat03
İftira yalan dolan haberleri bırakın. Geldiğinde TKK Genel Müdürü ne kadar maaş alıyordu? ne kadara düşürdü?... kaç tane genel müdürlük vardı kaça düşürdü. Şirketl genel müdürleri 18 den 9 düşülünce de işler olabilirmu Devamı..İftira yalan dolan haberleri bırakın. Geldiğinde TKK Genel Müdürü ne kadar maaş alıyordu? ne kadara düşürdü?... kaç tane genel müdürlük vardı kaça düşürdü. Şirketl genel müdürleri 18 den 9 düşülünce de işler olabilirmuş. kimse doğuları söylemiyor. Ahiret bilincinde olduğuna şahitlik ederim. Birilerinin çiftliğedöndürmesine müsade etmediğinden kötü adam ....
07 Aralık 2017, 12:55

vatandaş
Sahi ofisten gelen badigartların yediklerinin hesabını sorsunlar.
06 Aralık 2017, 21:36

Kapak olmus

Gizli no
Veda mesajina cevaben guzel bi kapak haber olmus
06 Aralık 2017, 19:36

Yeni gn mdr kuruma hyrlı olsun etrafını temizlek haftaya. NeAkete oda daha sonrada blg mdr ve yrdcuları
06 Aralık 2017, 17:23

Gen mdr yrdcılar sağı solu aeayıp yerimizdeyüz diolar yeni gen mğdür bilgin olsun
06 Aralık 2017, 13:08

Kraldan daha cok kralcı

Bolge calisanı
Sayın genel müdürüm hayırlı olsun. Sizden ricam kraldan daha kralcı olup ispiyoncu olan şu yöneticileri görevden alın. Bölge çalışanı olarak haber sitesine girdim kurumumuzla ilgili haber okudum diye yöneticimizden işten atılmakla Devamı..Sayın genel müdürüm hayırlı olsun. Sizden ricam kraldan daha kralcı olup ispiyoncu olan şu yöneticileri görevden alın. Bölge çalışanı olarak haber sitesine girdim kurumumuzla ilgili haber okudum diye yöneticimizden işten atılmakla tehdit edildim. Benim giriş kayıtlarımın ve email yazışmlarım ellerinde olduğunu merkez bilgi işlem kayıtlarını karayamaya verdiğini söyledi. Özel bilgilerimi ortada suç yoksa neden verilir. Normal bir şey mi sizce
06 Aralık 2017, 10:23

ÖNERİ

ÖNEMLİ
YENİ GENEL MÜDÜRE ÖNEMLİ ÖNERİLER: EĞERKİ TARIM KREDİDE SÜREKLİ OLMAK İSTİYORSA, 1.GENEL MÜDÜR YARDIMCILARINI, 2.DAİRE BAŞKANLARI VE BÖLGE MÜDÜRLERİNİ, 3.TEFTİŞ KURULU BAŞKANI VE YARDIMCILARINI, 4.MERKEZ BİRLİĞİ Bİ Devamı..YENİ GENEL MÜDÜRE ÖNEMLİ ÖNERİLER: EĞERKİ TARIM KREDİDE SÜREKLİ OLMAK İSTİYORSA, 1.GENEL MÜDÜR YARDIMCILARINI, 2.DAİRE BAŞKANLARI VE BÖLGE MÜDÜRLERİNİ, 3.TEFTİŞ KURULU BAŞKANI VE YARDIMCILARINI, 4.MERKEZ BİRLİĞİ BİRİM MÜDÜRLERİ VE BÖLGE MÜDÜR YARDIMCILARINI GÖREVDEN ALMAZSA YAPACAĞI HER İŞLEMİN AYHAN KARAYAMAYA İLETİLECEĞİ KANAATİNDEYİM.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Merkez Birlikler HABERLERİ