Yerli üretici pazarı kaybedecek!

Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği Başkanı Nazmi Ilıcalı, gümrük vergisinde indirim düzenlemesine tepki gösterdi. Ilıcalı, “Et ithaliyle yerli üretici pazarını kaybedecek” açıklamasını yaptı.

Yerli üretici pazarı kaybedecek!

Başkan Nazmi Ilıcalı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığın et fiyatlarını düşürmek için karkas et ithalinde gümrük vergisi oranını yüzde 40'a düşürmesine sert tepki gösterdi. Ilıcalı, “Türk üreticisi elbette etkilenecektir. Çünkü Türk çiftçisi bu ithalatla pazarını kaybedecektir. Türk çiftçisi olarak yıllardır hayvan yemi gibi girdi fiyatları ile mücadele ediyoruz. Bizim Avrupa çiftçisi ile elbette mücadele edecek gücümüz yok” değerlendirmesini yaptı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ