Ülkede yetişmeyecek tütün yok

Türkiye Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, tütün ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tütünün yerli ve milli bir ürün olduğunu söyleyen Solgun, “Türkiye'de yetişmeyecek tütün çeşidi yoktur" dedi.

Ülkede yetişmeyecek tütün yok

Muş'ta bir takım ziyaretlerde bulunan Solgun, tarihte birçok kez ülkenin borcunu tütünden ödediğini belirterek, "Türkiye'nin tütünde ciddi özellikleri var. Oryantalde dünya lideriyiz, tek başına içilir özellikte dünya lideriyiz. Dünyada 168 ülkede tütün üretimi yapılır, 62 tütün çeşidi Türkiye'de yetişir. Türkiye'nin toprak özellikleri bambaşkadır. Ege'nin ayrı bir özelliği var, Karadeniz'in ayrı bir özelliği var, Doğu ve Güneydoğu'nun ayrı bir özelliği var. Türkiye'de yetişmeyecek tütün çeşidi yoktur" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
11 Kasım 2018, 22:51

Hazine yeri

Murat calisir
Murat çalışır ben hazine malarini ekiyorun evcimilsini oduyorum ama mili emlaga gitim kiralamak icin ama malesef refom var diye beni gale almadilar dilekce verdim ama malesef bir muhatap bulamadim
10 Kasım 2018, 08:33

Yerliyiz diyenler ABD hatırına sana urettirmez
09 Kasım 2018, 23:53

Tarim

Mehmet
Sayin pakdemirli size bagli tutun ve alkol kurumu var bilmiyoruz haberiniz varmi bu kurumdan orda alkol ve tutun firmalari cesitli alaverali isler varmis.. Biliyorsunuzda yoksa bilerekmi sesiniz cikmiyor
09 Kasım 2018, 21:27

Tutun

Mehmet
Tutun ve alkol birilerine peskes cekiliyor ama kim...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ