Ülke hayvancılığını zor günler bekliyor!

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, kemiksiz et ithalatına sert tepki gösterdi. Hükümete hayvan ithalatı konusunda uyarılarda bulanan Karabulut, “Eğer bu durum böyle devam ederse üreticileri ve ülke hayvancılığını zor günler bekliyor" açıklamasını yaptı.

Ülke hayvancılığını zor günler bekliyor!

Kasaplık canlı hayvan ve Karkas etten sonra kemiksiz ettin ithal edilmesine tepki gösteren Karabulut, yaptığı açıklamada, “Et fiyatlarının ucuzlaması için lop et ithal etmek çözüm değil. Bu durum sadece üreticiyi değil. Ülke hayvancılığını da çok olumsuz etkileyecek. Etin ucuz satılmasının yolu maliyetlerin düşürülmesinden geçiyor. Yem fiyatları sürekli artıyor. KDV düşürüldü bir hafta geçmeden hemen yem fiyatları 2 lira arttı. Şimdi yurtdışından ucuz et ithal ediyoruz. Peki, ülkede ki hayvancılık bitince şartlar gene aynımı olacak. Bu kez fiyatları onlar belirleyecek ve şimdi ucuz olan et artık pahalı olmaya başlayacak. Ülkede ki et lobisi, yani sanayici sürekli baskın çıkıyor ve alınan kararlara etki ediyor. Eğer bu durum böyle devam ederse üreticileri ve ülke hayvancılığını zor günler bekliyor" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ