TSK bütün ihtiyacını birliklerden karşılayacak!

Türk Silahlı Kuvvetleri, kışlalarda meydana gelen zehirlenme vakaları üzerine erzak tedarik sistemini yeni baştan yazdı.

TSK bütün ihtiyacını birliklerden karşılayacak!

Hürriyet'in haberine göre, Yeni konsepti Meclis Plan-Bütçe Komisyonu'nda açıklayan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, üretimi kamu kurumlarınca yapılan mallarda kamunun tercih edileceğini, zorunlu olarak özel sektörden alımda ise sadece “bilinen, kalite ve kurumsal ciddiyet konusunda kendini ispat etmiş üretcilerin" davet edileceğini belirtti.

Canikli özetle şunları söyledi: “Et ve et ürünlerinin tamamını Et ve Süt Balık Kurumu'ndan satın alacağız. Onlarda fiyat belli zaten, kalitede herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Tahıl ürünlerimizin tamamını, pirinç, bulgur, yeşil mercimek, fasulye, nohut, hepsini Tarım Kredi Kooperatifinden sağlayacağız. Zeytinyağı, siyah zeytin, kuru inciri Marmarabirlik ve TARİŞ'ten, ayçiçek yağını Trakya Birlik'ten, çayı ÇAYKUR'dan, baharatlar Adalet Bakanlığı cezaevleri iş yurtlarından karşılayacağız. Kamuca üretilmeyen rafta ürünü olan 6-7 büyük firmayı çağıracağız."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
27 Kasım 2017, 09:02

TEŞEKKÜRLER

misafir
Sn. Bakanımızı vermiş olduğu karardan dolayı kutluyorum. Askerlerimiz bu şekilde kaliteli ürünlerden üretilen ürün yerken, üreticilerimizde birlikler vasıtasıyla kalkınacaktır
25 Kasım 2017, 05:55

Yerinde bir karar

Rozcan
Nihayet yerinde bir karar alındığını görmekteyiz. Bu uygulama sadece TSK ile kalmayıp cezaevleri, yurtlar gibi insan faktörünün yoğun olduğu yerlerde uygulanmalıdır. Böylece hem ürünleri tüketenler hem de üreticimiz ve birliklerim Devamı..Nihayet yerinde bir karar alındığını görmekteyiz. Bu uygulama sadece TSK ile kalmayıp cezaevleri, yurtlar gibi insan faktörünün yoğun olduğu yerlerde uygulanmalıdır. Böylece hem ürünleri tüketenler hem de üreticimiz ve birliklerimiz kazanacaktır. Tarım Krediden emekli birisi olarak çalıştığım kurum ve diğer birlikler adına çok sevindim, aklın yolu birdir, düşünüp uygulamaya koyanlara teşekkür ederim.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ