TESK: Köye dönüş projeleri desteklenmeli!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların köye dönüş yapabilmeleri için teşviklerin artırılması gerektiğini belirtti. Projelerde uygulanan yaş sınırının kaldırılmasını isteyen Palandöken, “Göç sebebiyle köylerin nüfusunun her yıl ortalama 100 bin kişi azalıyor" dedi.

TESK: Köye dönüş projeleri desteklenmeli!

Vatandaşların yeniden köylerine dönerek çiftçilik yapabilmeleri için teşviklerin artırılması gerektiğini belirten Palandöken, köye dönüş için mevcut projelerde uygulanan yaş sınırının kaldırılmasını istedi. Göç sebebiyle köylerin nüfusunun her yıl ortalama 100 bin kişi azaldığını söyleyen Palandöken, küçük aile işletmelerinin desteklenmesinin hayvancılığa canlılık kazandıracağının altını çizdi.

Palandöken, kırsal kesimdeki esnaf ve çiftçinin gelir seviyesinin yükselmesinin tarım ve hayvancılığı hareketlendireceğini kaydetti.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ