Tariş Zeytin'de başkan değişti!

Cahit Çetin'in TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanlığı görevinden ayrılmasıyla birlikte bu göreve Hilmi Sürek getirildi.

Tariş Zeytin'de başkan değişti!

Bilindiği üzere Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nde 33 yıl süreyle başkanlık yapan Cahit Çetin geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılmıştı. Birlik Yönetim Kurulu yaptığı görevlendirme ile yeni başkanı seçti.

Yapılan görev dağılımıyla Bayındır Kooperatifi Temsilcisi Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin yeni başkanı olurken, başkan vekilliğine ise Zeytindağ Kooperatifi temsilcisi Mustafa Akçe getirildi.

Sürek, Cahit Çetin'den devraldıkları bayrağı daha ileriye taşımak için çalışacaklarını belirtti.

HİLMİ SÜREK KİMDİR?

İzmir Bayındır'da 1949 yılında dünyaya gelen, çiftçi bir ailenin ferdi olan Hilmi Sürek, Tariş zeytin ve Zeytinyağı Bayındır Kooperatifi'ne 1980 yılında ortak oldu. Tariş zeytin ve Zeytinyağı Birliği Bayındır Kooperatifi'nin iki dönem başkanlığını yapan Sürek, 2012 yılından bu yana Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyordu.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.