Tarım Kredi’den: Ürün alımı açıklaması

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tahıl ve buğday ürün alımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarım Kredi’den: Ürün alımı açıklaması

Üreticinin şikayetlerine dikkat çeken Poyraz, yaptığı açıklamada, “Üreticinin 'üretiyoruz, ürünümüz para etmiyor,' tüketicinin de 'tarlada 1 lira olan ürünü, neden 5-6 liraya yiyoruz' gibi şikayetleri var. Bu şikayetleri önlemek için yapabildiğimiz kadar aradaki maliyetleri aşağı çekerek hem üreticimizin yani ortağımızın ürününü değerinde almak, hem de olabildiği kadar makul fiyatlarda tüketicimize bu ürünleri ulaştırarak bu dengesizliği giderme noktasında gayretimiz var" dedi.

YEM FİYATLARINI DÜŞÜK TUTMAK İSTİYORUZ

Poyraz, Tarım Kredi'ye ait yem fabrikalarında işlemek için de ürün aldıklarını belirterek, sözlerine, şöyle devam etti: “Bu sene yem fabrikalarında kullanılmak üzere aldığımız arpa miktarı yaklaşık 112 bin ton civarında. Bu hasat zamanında Türkiye genelinde, özellikle büyük çoğunluğu kendi yem fabrikalarımızda kullanılmak üzere daha da arpa alımı yapacağız. Burada temel çıkış noktamız, özellikle kendi ortağımızdan aldığımız girdiyi, kendi fabrikalarımızda işleyerek yem fiyatlarını olabilecek en düşük noktada tutmak."

KALİTEDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Poyraz, bu yıl piyasayı düzenleme anlamında 70 bin ton ayçiçeği, 12 bin ton çeltik, 6 bin ton fasulye, 4 bin ton mercimek, 12 bin ton nohut, 120 bin tondan fazla buğday alımı yaptıklarını bildirerek, alımların devam edeceğini söyledi. Ürünlerinin kalitesine dikkati çeken Poyraz, "Tarım Kredi'den alınan zeytinyağı kesinlikle zeytinyağıdır. Ayçiçeği yağı da ayçiçeği yağıdır. Bulgur Türkiye'de standartları en iyi olan bulgurdur. Kalite, asla ama asla taviz vermeyeceğimiz özelliğimizdir" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
19 Ağustos 2018, 01:05

Dikkat

Kütahya koop
I.kilica dikkat edin, kütahya bölge müdürü iken yaptıkları unutulmadı. Özel firmadan yüzlerce ton gübre alımı. Aman dikat abiler.
15 Ağustos 2018, 19:37

Dogru söze ne hacet

Cüneyt
Tarafsız rumuzuyla yazan arkadaş agzina yuregine saglik kurumun icindensin belli bazı sube müdürleri bile isyan da hepsi neyi nasıl yapacağını biliyor fakat bahsettiğiniz mollalar kim ise tam da o mollalardan korkuyorlar kurumun batmışı Devamı..Tarafsız rumuzuyla yazan arkadaş agzina yuregine saglik kurumun icindensin belli bazı sube müdürleri bile isyan da hepsi neyi nasıl yapacağını biliyor fakat bahsettiğiniz mollalar kim ise tam da o mollalardan korkuyorlar kurumun batmışı batacağı yok ta mollalar biraz daha duracak olursa batar doğru.he bu arada bülent bey iştirakin orada batmasına müsade etmeyecek huber köşkünde olanları bir bir anlatıyor bilale ayhan iki üç defa bülenti atmk icin istedi bilal vermedi gelenin ayak oyununa bulent inanmış gibi yapti biraz da kendini sınadı kendisi yokkeni gösterdi simdi gidiyor istanbula bak bu kadar 'di su kadar oldu diye rapor ediyor herşeyi fahrettin de kurumdan atacakti bülent avukat gldi yem g.mdrlkte 4 şubelerde 17 adamı var rapor tam
12 Ağustos 2018, 20:08

Maaşlarınızı masaya yatırın

Tarafsız
Sayın genel müdür, İştirakler başta olmak üzere aldığınız maaşları masaya yatırın. Sizde biliyorsunuz ki İştirak şirketlerde kiyakatsızlık ve adam kayırma hat safhada. Senin genel müdür diye atadıklarının yüzüne özel sekt Devamı..Sayın genel müdür, İştirakler başta olmak üzere aldığınız maaşları masaya yatırın. Sizde biliyorsunuz ki İştirak şirketlerde kiyakatsızlık ve adam kayırma hat safhada. Senin genel müdür diye atadıklarının yüzüne özel sektörde kimse bakmaz. Bülent Akça beyin hakkını yediniz. Yemlerden hiç kimse memnun değil. Bülent beyin acil geri dönmesi lazım. Yoksa bu mollalar batıracak bu şirketi.
11 Ağustos 2018, 12:13

gübre fiyatları

ankaralı
1 haftada gübreye 2 kere zam geldi kooperatiflerde yeterince gübre yok satış fiyatı belli değil şimdi aradım müdürü adam 2480 dediği dapı 3200 diyor piyasada toros igsaş 2300 bu nasıl iş anlamadım bu kadar fark olur mu el insaf
10 Ağustos 2018, 22:17

Malesef

Fedakar çiftçi
Düşünceleriniz çok hoş sayın genel müdür , ama duyuyoruz ve görüyoruz ki , depolarının yolunu bilim bilmeyen , kooperatif lere giren çiftçilere hayvan kokuyorsun ,ter kokuyorsun diye aşağılayan bayan personellere müdürlük ve yard Devamı..Düşünceleriniz çok hoş sayın genel müdür , ama duyuyoruz ve görüyoruz ki , depolarının yolunu bilim bilmeyen , kooperatif lere giren çiftçilere hayvan kokuyorsun ,ter kokuyorsun diye aşağılayan bayan personellere müdürlük ve yardımcısı görevleri verip nasıl başarılı olmayı hedefliyorsunuz . Çocuğum var geç gelirim erken giderim düşüncesi olan bu kadınlarla hiç birşey olmaz hoşçakalın...
06 Ağustos 2018, 20:35

Tekirdağ lı
Sn.Genel müdürüm size güveniyoruz ne olur alttaki kaşarlaşmışları ekarte et Tarım krediyi eski güvenine kavuştur.Gübre fabrikamız var pahalı satılıyor Kooperatifte,aynı marka gübretaş tüccarda ucuz bilgilerinize .Konuyu derinleme Devamı..Sn.Genel müdürüm size güveniyoruz ne olur alttaki kaşarlaşmışları ekarte et Tarım krediyi eski güvenine kavuştur.Gübre fabrikamız var pahalı satılıyor Kooperatifte,aynı marka gübretaş tüccarda ucuz bilgilerinize .Konuyu derinlemesine takip ediniz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ