Tarım Kredi: TSK’nın gıda ihtiyacını karşılayacak

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin(TSK) pirinç, bulgur, barbunya, kuru üzüm, bal gibi 17 farklı gıda ürün ihtiyaçlarını karşılayacağını bildirdi.

Tarım Kredi: TSK’nın gıda ihtiyacını karşılayacak

Tarım Kredi'den yapılan yazılı açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Tarım Kredi kooperatifleri, TSK'nın gıda ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak yüklenici kurumlar arasında yer aldı.

TSK'da görev yapan er ve erbaşların güvenli, sağlıklı ve dengeli beslenmesi hedeflenen projeyle söz konusu ihtiyacın yurt içinden temin edilmesi ve yerli üreticiye de destek olunması amaçlanıyor.

Bu yılın mayıs ayında başlaması planlanan ilk sevkiyat kapsamında, ihtiyaç duyulan pirinç, bulgur, barbunya, yeşil mercimek, kırmızı mercimek, biber salçası, domates salçası, kuru üzüm, nohut, kuru fasulye, bal, makarna, ekmeklik un, yemeklik un, toz şeker, tel şehriye ve arpa şehriye Tarım Kredi kooperatifleri tarafından karşılanacak.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
03 Ocak 2018, 22:16

Emekli
Alp isimli yorumcuya katılıyorum Çıbanın başını tespit etmiş.Atasözümüz Nasrettin hoca büyük...........Zü dövermiş
03 Ocak 2018, 19:35

TEMİZ ELLER

Alp
BU KURUMUN SATIŞ MAĞAZALARINDA ÖYLE GÜZEL, TEMİZ VE ALLAH KORKUSU OLAN İNSANLAR VARKİ. BU ARKADAŞLARIN HÜRMETİNE BU KURUM AYAKTA DURUYOR. KOKUŞAN , PİSLİĞE BULAŞAN BUNLARIN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ.BENCE BUNLAR Devamı..BU KURUMUN SATIŞ MAĞAZALARINDA ÖYLE GÜZEL, TEMİZ VE ALLAH KORKUSU OLAN İNSANLAR VARKİ. BU ARKADAŞLARIN HÜRMETİNE BU KURUM AYAKTA DURUYOR. KOKUŞAN , PİSLİĞE BULAŞAN BUNLARIN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ.BENCE BUNLARI KAPATIP DAĞITSAN BU KURUM DAHA İYİ HİZMET EDER.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.