Pakdemirli: Veteriner Hekimler Birliği’ni kabul etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türk Veteriner Hekimler Birliği merkez konsey üyelerini makamında kabul etti.

Pakdemirli: Veteriner Hekimler Birliği’ni kabul etti

Bakanlık binasında gerçekleşen görüşmede, veteriner hekimlik teşkilatının sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir dosya Bakan Pakdemirli'ye sunuldu. Görüşmede Pakdemirli, “Veteriner hekimlerimiz Türk hayvancılığı, tarımı ve gıda alanlarında önemli bir yere, kritik ve stratejik bir konuma sahiptirler. Günümüzde giderek önemi artan sağlık ve gıdaya ilişkin sorunların çözümünde mesleğiniz aktif rol oynamalıdır. Bizde hükümet olarak, sizlerin yanındayız. Bu ziyaretten memnuniyet duydum. Bakanlığımıza sunduğunuz dosyayı inceleyeceğim. Gereken adımları atmak için çaba sarf edeceğim. Son günlerde yaşanan şarbon olayında devletin ve milletin yanında duruşunuzdan dolayı sizleri ayrıca tebrik ediyorum" dedi.

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanı Talat Gözet, günün anısına Bakan Pakdemirli'ye plaket takdim etti.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
03 Ekim 2018, 07:16

Vay

Vay
Mesleği ayağa düşür, yıllardır doğru dürüst bir şey yapma sonra da Konsey seçimlerine bir-iki ay kala lütfedip bir kaç ziyaret yap! Vallahi bravo bakana, veteriner hekimlik mesleğinin önemini Konseyden daha fazla anlamış. Biraz kend Devamı..Mesleği ayağa düşür, yıllardır doğru dürüst bir şey yapma sonra da Konsey seçimlerine bir-iki ay kala lütfedip bir kaç ziyaret yap! Vallahi bravo bakana, veteriner hekimlik mesleğinin önemini Konseyden daha fazla anlamış. Biraz kendinize ve mesleğinize karşı saygınız varsa lütfen bu işi bırakın. Belki bu işlere sahip çıkan birileri çıkar. Düğme iliklemekle, "son karar siz yetkililerin", "doğrusunu efendilerimiz bilir" demekle yerin dibine batırılmış bir mesleğin sorunları çözülemez.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ