O belge gelecek!

O belge gelecek!

“Akarımızı kesmişler", “şahsi faturalarımızı ödettirmeye çalışmışız", “şantaj habercilik yapıyormuşuz", dahası “bazı meslek örgütleriyle para operasyonu yapıyormuşuz"!

Gazetecilik mesleğinde bazı zorluklarla karşılaşıyoruz ama böylesi ciddi ithamlara pek maruz kalmamıştık. Bir gazeteci ile ilgili böyle ciddi ithamlarda bulunan bir kişinin, bunu da ispat etme sorumluluğu var. Hele hele bu ithamlarda bulunan kişi önemli bir makamda oturan üst düzey bürokratsa!

Ama gelin görün ki; bu üst düzey bürokrat, 5 aydır şahsımla ilgili ortaya attığı ithamlarla ilgili (belgesi var demesine rağmen) ne belge getirebildi, ne de yüzleşmeye gelebildi! Belge getiremeyen bürokrat, bu sefer bir aracı vasıtasıyla “sulh sağlamak istediğini ve her türlü reklam desteğinin verileceği teklifinde" bulundu.

Bizim kimseyle şahsi olarak bir kavgamız ve derdimiz olamaz. Kamuyu ve milleti ilgilendiren bir konu varsa mesleğimiz gereği haberini yapıyoruz. Onun için “sulh sağlamak" ve 'reklam teklifi" garibimize gitse de bu bürokratla ancak “helalleşme" konusunda görüşebileceğimizi ilettik. Ama kaç hafta geçti ona de gelmedi!

Bunları niye anlattım? Şahsımla ilgili bu yaşadıklarım kamuyu ilgilendirmiyor. Ancak, kamuyu, milleti ilgilendiren bir kurumun başında oturan bir bürokratın, sırf “aleyhinde haber yaptı diye" bir gazeteciyi itibarsızlaştırmaya çalışması gerçekten düşündürücü. Böyle bir bürokrattan da ülke ve millet adına nasıl bir hizmet beklenir onu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Yazının devamını okumak için tıklayınYorumlar

Toplam 10 Adet Yorum Yapılmış.
31 Ekim 2017, 09:41

Gelmezzzzz...

Postacı
O belge gelmez TARIMDANHABER ... Adam karayı çaldı kenara çekildi paçayı sizden kurtarmak için. Şu sıralar kendi derdinde yarın birgün gidince başına neler geleceğini biliyor onun için herkesten bir medet bir yardım umuyor ama Allah Devamı..O belge gelmez TARIMDANHABER ... Adam karayı çaldı kenara çekildi paçayı sizden kurtarmak için. Şu sıralar kendi derdinde yarın birgün gidince başına neler geleceğini biliyor onun için herkesten bir medet bir yardım umuyor ama Allah ın izni ile kurtuluş yok . O ve yancıları görev yaptığı dönemin, her işlemin, kurumda geçirdikleri her dakikanın ve harcadıkları çiftçinin her kuruşunun hesabını verecekler.
25 Ekim 2017, 11:36

Gelmez... Gelemez...

Asım
Kim olduğunu ne yazmaya ne sormaya hacet yok. Tarım bürokrasisi ve siyasetle biraz ilgili herkesin bildiği bir adam. Yaptığı güzide (!) işlerle ilgili bu haber sitesinde 40 belgeli 40 haber yapıldı ama ne doğru dürüst bir açıklama Devamı.. Kim olduğunu ne yazmaya ne sormaya hacet yok. Tarım bürokrasisi ve siyasetle biraz ilgili herkesin bildiği bir adam. Yaptığı güzide (!) işlerle ilgili bu haber sitesinde 40 belgeli 40 haber yapıldı ama ne doğru dürüst bir açıklama ne de hukuki bir sonuç alamadı. Anlaşılan o ki izah edemeyince haber yapanlara kara çalmış o da eline yüzüne bulaşmış görünüyor. İftiranın belgesi olur mu? ki... Dur hele o koltuktan gitsin bakalım ne belgeler çıkacak...
24 Ekim 2017, 21:41

Hani gelmedi o belge
24 Ekim 2017, 15:59

DOST TAVSIYESI
Bakanım elini çabuk tut yoksa eski bürokratların altınızı oyuyor size ayrı başkalarına ayrı anlatıyor TAKDIR SIZIN BIZDEN DOST YAKLAŞIMI ÇÜNKÜ VALLAHI SIZI SEVIYORUZ
24 Ekim 2017, 12:17

Boşverin

murat
Boşverin artık, bakan boşverdi, çifçi boşverdi, siz de boşverin...
23 Ekim 2017, 21:40

babasının çiftliği

gerçek
yönettiği kurumu babasının çiftliği gibi aile şirketi gibi kullanan genel müdür sen kimin parası ile kime caka satarsın reklamla gazeteci satın alınmaz gazeteci sadece bir şeye bağlıdır oda gerçeğin takendisidir bravo sadettin bey Devamı..yönettiği kurumu babasının çiftliği gibi aile şirketi gibi kullanan genel müdür sen kimin parası ile kime caka satarsın reklamla gazeteci satın alınmaz gazeteci sadece bir şeye bağlıdır oda gerçeğin takendisidir bravo sadettin bey teşekkürler ey genelmüdür bilmez misin Türk çifçisinin anlındaki teri yazıklar olsun ! millete değil kendilerine çalışanlar madem yerlerinde duruyorlar ALLAHA HAVALE ALLAH BÜYÜKTÜR
23 Ekim 2017, 14:40

Kimbu

Ciftci
Kimbu burokrat soyleyin bilelim. Ustu ortulu konusmayin. tkk mi baska bir yer mi
23 Ekim 2017, 13:30

Babasının Çiftliğimiymiş..?

Justice
İnsanlara asılsız suç isnadı yap, arabulucu gönder, Her türlü reklam desteği vaad et.. Babanın çiftliğinden mi veriyorsun mübarek adam... ?
23 Ekim 2017, 12:04

Hakki
Kim bu bürokrat...
23 Ekim 2017, 11:39

TARIMDAN HABER

Sizler (https://www.tarimdanhaber.com) olarak haktan hukuktan yana olmaya devam edin. Özelikle şu TARIM BAKANLIĞINDAKİ; 4 yıl boyunca okula imza atan ve aynı gün Tarım İl/İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişinin diploması sahtecilik Devamı..Sizler (https://www.tarimdanhaber.com) olarak haktan hukuktan yana olmaya devam edin. Özelikle şu TARIM BAKANLIĞINDAKİ; 4 yıl boyunca okula imza atan ve aynı gün Tarım İl/İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişinin diploması sahtecilikten işlem yapılmasını haber yaparak gereği yapılsın.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ