Hısarcıklıoğlu: Son 10 yılda en fazla artış tarım hayvancılık ürünlerinde oldu

Trakya Bölgesi'nde bir takım temaslarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, tarım ve hayvancılık konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hısarcıklıoğlu, “Dünyada hiçbir malın fiyatı son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin arttığı kadar artmadı" diye konuştu.

Hısarcıklıoğlu:  Son 10 yılda en fazla artış tarım hayvancılık ürünlerinde oldu

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin açılış töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, Trakya'da tarım ve hayvancılığın çok önemli olduğunu vurguladı. Son 10 yılda 500 milyon kişinin az gelir seviyesinden orta gelir seviyesine geçiş yaptığına dikkat çekerek, “Orta gelirliliğe geçmekle beraber toprakla ilişkisi bitiyor, tüketmeye başlıyor. Dünyada geleceği en parlak meslek hangisi derseniz tarım ve hayvancılık işiyle uğraşandır. Dünyada hiçbir malın fiyatı son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin arttığı kadar artmadı. Onun için doğru düşüneceksiniz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Eylül 2017, 10:41

At yalanı öpeyim inananı

İsimsiz
Ulan herşey yalan sen bir tüketici olarak görüyorsun fiyatları gel birde üreticiden kaça çıktığını ve masrafını araştır ondan sonra deki gerçekten tarım yapılmaz diyeceksin onun için saçma sapan basın açıklaması yapmayın he Devamı..Ulan herşey yalan sen bir tüketici olarak görüyorsun fiyatları gel birde üreticiden kaça çıktığını ve masrafını araştır ondan sonra deki gerçekten tarım yapılmaz diyeceksin onun için saçma sapan basın açıklaması yapmayın herkes biliyor artık siyasetçilerin masa başında ekonomi düzgün ayağını kimse inanmıyor size sizler zengin iş adamları fabrikatörlerin yanındasınız ülkeyi siyasetçiler değil zenginler yönetiyor artık 2019 by by deme zamanı hepinize

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ