Askeriyenin yağı Trakya Birlik'ten!

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, yerli üründen üretim gerçekleştiren en büyük milli üretici konumunda olduklarını belirterek, “Milli Savunma Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile oluşturulan protokol çerçevesinde Türk askerinin de ayçiçeği yağ ihtiyacını karşılamaya başlanmıştır." dedi.

Askeriyenin yağı Trakya Birlik'ten!

Sezen yaptığı açıklamada, gıdanın insan yaşamını kapsayan olmazsa olmaz bir gereksinin olduğunu dikkat çekerek, sağlıklı ve güvenli gıdanın önemini gittikçe artırmakta olduğunu, bunun da bitkisel ve hayvansal üretimin stratejik öneminin hızla yükselmesine sebep olduğunu kaydetti.

Milli Savunma Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını bildiren Sezen şunları belirti:

“Türk çiftçisinin ürününün değerlendirilmesinde ve Türk halkının sağlıklı ayçiçeği yağı tüketiminde önemli bir misyon üstlenen Trakya Birlik Türk ordusunun da kaliteli, dengeli, güvenli ve sağlıklı beslenmesi için Milli Savunma Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile oluşturulan protokol çerçevesinde Türk askerinin de ayçiçeği yağ ihtiyacını karşılamaya başlamıştır.

Trakya Birlik olarak en büyük hedefimiz, Türk Halkına ve Türk Ordusuna sağlıklı güvenilir ve kaliteli ayçiçeği yağı kullandırmanın yanı sıra, diğer ucuz bitkisel yağlar ile karıştırılarak ayçiçeği yağı adı altında düşük fiyatla satılan ve piyasada rekabeti ve toplum sağlığını olumsuz şekilde etkileyen tağşiş ve taklit ayçiçeği Yağ üretiminin engellenmesi için de büyük çaba sarf etmektir."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
16 Eylül 2018, 21:46

Doğrudu Bu

o.a
Kamu kuruluşlarında ciddi bir şekilde yerli malı tüketilmeli. Bunun cezai işlemi olmalı bakanlıklar yerli malı kullanın diye yazı yazdı. Yazılar dosyalara kondu gitti. Denetlesene kardeşim.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ