250 bin düve için son gün pazartesi

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin (Tarım Kredi), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordine yürüttüğü 250 Bin Düve Projesi'nde başvuru süreci sona eriyor.

250 bin düve için son gün pazartesi

Et ithalatını önlemek ve Türkiye'nin büyükbaş dişi hayvan varlığını artırmak amacıyla başlatılan 250 Bin Düve Projesi'nde başvuru süresi 7 Mayıs Pazartesi günü dolacak. Projeden, son başvuruların alınacağı 7 Mayıs Pazartesi'ye kadar tarım kredi kooperatifi üyesi olanlar yararlanacak. Kooperatife ortaklık kaydı bulunmayan üreticilere, hayvancılık işletmesinin bağlı bulunduğu yerdeki kooperatife başvuru yaparak üye olma imkânı sağlanacak.

AHIRININ BULUNDUĞU YERDE İKAMET EDECEK

Başvuru için 2 Nisan ve öncesinde büyükbaş süt hayvancılığı yapıyor olmak, en az 15 baş kapasiteli ve hayvancılık yapmaya elverişli ahıra sahip bulunmak, ahırın bulunduğu yerde ikamet etmek gibi şartlar bulunuyor. Başvuru sahipleri, gereken belgelerle tarım kredi kooperatifine başvuracak. Şartlardan herhangi birini taşımayanların müracaatları kabul edilmeyecek. Projeden yararlanacak üreticilerin, kredi kullanmaya uygun mali durumda olması da gerekiyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan üreticilere, Ziraat Bankası tarafından ortalama 100 bin liralık kredi tahsisi yapılacak. Bankaca, üreticilere, işletme kapasitelerinin 15 başa tamamlanabilmesi amacıyla damızlık gebe düve tedariki için 7 yıllık yatırım kredisi sağlanacak. Bu kredi iki yıl ödemesiz ve 5 yıl ödemeli olarak kullandırılacak. Üretici isterse kredinin yüzde 80'ini hayvan, yüzde 20'sini yem alımında kullanabilecek. Yem tedariki için de en fazla 18 ay vadeli işletme kredisi verilecek.

YEM, VETERİNERLİK, AŞI, KÜPELEME VE SİGORTAYA DESTEK

Yatırım kredisi tahsisi yapılan üreticilere, tarım kredi kooperatiflerince, damızlık gebe düve teslimi yapılacak. Bu süreçte, üreticilerin yem ihtiyaçları kooperatiflerce karşılanacak. Tarım kredi kooperatiflerince, düvelerle ilgili veterinerlik, aşı ve küpeleme hizmeti de verilecek. Hayvanların tarım sigortası ücreti de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca karşılanacak. 250 Bin Düve Projesi, 3 yıl uygulanacak. Proje için gelecek yıllarda da başvuru imkânı oluşturulacak.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
23 Haziran 2018, 08:38

ALLAH AKİL FİKİR VERSİN

bıngöl
250 düve evrakları verdık ses cıkmıyor ben anlamadım tarım kredıden ses cıkmıyor dıger kurumlardan da neredeyse 2 ay oldu
06 Mayıs 2018, 23:28

başvuru süresi

ali
Bu düve için belki başvurabiliriz diye sincan tarım kredi kooperatifine gittik 2. günde kontejyanın doldugunu ve başvuramayacagımızı listeyi bakanlığa gönderdiğini söylediler artık tarım kooperatifi müdürü hangi yandaslarını li Devamı..Bu düve için belki başvurabiliriz diye sincan tarım kredi kooperatifine gittik 2. günde kontejyanın doldugunu ve başvuramayacagımızı listeyi bakanlığa gönderdiğini söylediler artık tarım kooperatifi müdürü hangi yandaslarını listeye yazdıysa bilemiyorum
06 Mayıs 2018, 20:28

Siz kime küçük baş ver zenginl

M sıddık
Zenginlere verdiniz ahırı ulan marası ulanlarVermdiniz
06 Mayıs 2018, 13:06

Bedava olsada

Yılmaz
Ben şunu söylemek istiyorum.Her şeyi bedava verseler de çiftçilik yapacak kimseyi bulamayacaklr.
06 Mayıs 2018, 11:52

Hayvancılık

Abdullah
Fakıbaba dış devletleri sevindirecegimize köylüyü birazdaha fazla hayvan dagıtsınlar bu kadarda oluruz hayvan destegini artırmasılazım bakıyorum yurdısında hayvan getiriyprlar hemen kendiçiftcisi kazamasında kim kazanırsa kazansın m Devamı..Fakıbaba dış devletleri sevindirecegimize köylüyü birazdaha fazla hayvan dagıtsınlar bu kadarda oluruz hayvan destegini artırmasılazım bakıyorum yurdısında hayvan getiriyprlar hemen kendiçiftcisi kazamasında kim kazanırsa kazansın misali mazotta gemilere verilen mazotta versinlr sütle yemi dengelesinler bak bakılım nasıl iyiye gidiyor o zaman oy iserken elinden gelse sanaher şeyi verirler ama işleri bittimi kpcetle gerialırlar herks şapkasını cıkarıp düşünmesi lazım

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ