Ucuz et için cari açığı bile düşünmeyiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grubu toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ucuz et konusunda da çarpıcı mesajlar veren Erdoğan, vatandaşın ucuz et yemesi için gerekirse cari açığı bile düşünmeden et ithal edilebileceğini söyledi.

Ucuz et için cari açığı bile düşünmeyiz!

Türkiye'de et fiyatlarının artmasında gelir seviyesinin yükselmesinin de önemli bir etkisinin bulunduğunu bildiren Erdoğan, et üretiminde yaşanan açığı kapatmak için yapılan canlı hayvan ithalatına kısa zamanda artık ihtiyaç kalmayacağını kaydetti.

Vatandaşa ucuz et yedirmekte kararlı olduklarını dile getiren Erdoğan, “Kısa bir zamanda artık hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak. Et fiyatlarını gerekirse orada cari açığı bile düşünmeden ithale gider piyasayı balanse ederiz. Vatandaşa ucuz et yedirmekte kararlıyız” dedi.

Erdoğan'ın et ithalatına yönelik değerlendirmeleri üreticilerin tepkisine neden olacak.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 12 Adet Yorum Yapılmış.
07 Kasım 2018, 20:47

Bir gün aç kalacagiz

Gökhan
Böyle devam ederse çiftçi kalmayacak ki kalmadı gibi birşey sorun bakalım çiftçiye hangi çiftçi çocuğunu kızını köyde bırakıp çiftçilik yaptıracak gün gelecek çiftçiyi mumla arayacağız amma coook geç kalmış olacağız iş Devamı..Böyle devam ederse çiftçi kalmayacak ki kalmadı gibi birşey sorun bakalım çiftçiye hangi çiftçi çocuğunu kızını köyde bırakıp çiftçilik yaptıracak gün gelecek çiftçiyi mumla arayacağız amma coook geç kalmış olacağız işte o zaman ithalle doyacakmi bakalım bu Türkiye aç kalacağız uyan Türkiye . Ha işler iyileşince şehirdeki köye döner derseniz çok bakarsiniz dönecek diye o rahata alisan bokun çamurun içine girmez benden söylemesi
07 Kasım 2018, 13:51

Çiftçi

Ucuz et yenilsin üreticinin maliyetini çıkıp bir kişi söylemiyor köylü şaşırdı gelen tarım bakanı gideni aratıyor bu kadar da olmaz.
07 Kasım 2018, 12:45

sanki ilk defa ithal edecekler

getirin mazlumu
Çiftçilerimizi bile düşünmem deseydiniz daha isabetli olurdu.Hayvancılık tam anlamıyla can çekişiyor.Yapmış olduğunuz bu açıklama bile piyasayı kötü yönde etkileyecektir.
06 Kasım 2018, 22:49

Suç bizim

Üretici
Suç bizim üretiyoruz. Cari açığı kapatalım diye bize yaşatılan zorluklara rağmen ürünlerimizi zararına vermemize rağmen üretiyoruz. Suç bizim ... yem fiyatıyla denge sağlayalım diyen bir kişiyi yetkiliyi duymadık et ital ederim Devamı..Suç bizim üretiyoruz. Cari açığı kapatalım diye bize yaşatılan zorluklara rağmen ürünlerimizi zararına vermemize rağmen üretiyoruz. Suç bizim ... yem fiyatıyla denge sağlayalım diyen bir kişiyi yetkiliyi duymadık et ital ederim diye tehdit eden büyüklerimize rağmen üretiyoruz niye bu adamlar kaç para kazanır % kaç kazanır diye dusunmez sormaz bakan beye sormayin onunda bildiğini düşünmüyorum damdan düşmemiş çünkü .ete yapılan sute yapılan zammı görenler yeme gubreye mazota yapılan zammı neden görmezden gelir. Üretici toplumdan tüketici topluma geçtik yanlış politika ve bilinçsiz yonlendirmelerle teşekkür ederiz başkanım . Biz bittik mi afganlar yapacak buralarda bu işleri ucuz yersiniz artık eti
06 Kasım 2018, 22:08

Tarımda neden hep kadınlara

Dökmeyle kuyu dolmaz
Öncelik tanıyorsunuz
06 Kasım 2018, 21:04

Uretenin girdilerini cari açığa rağmen dusursen mazot gübre elektrik ilaç vs et fiyatı kendiliğinden düşer 50 kg yemin fiyatı 85tl
06 Kasım 2018, 20:02

Çiftçi

Sayın cumhurbaşkanım tarıma ilgisiz alakasız yönetici atanıyor bilmem haberiniz varmı. Aradığınız İlahiyatçı vb arkadaşlar üretme yerine fatiha okuyor
06 Kasım 2018, 18:36

Ölen çiftçiye can suyu olun.

Amikovası
TARIM bakanlığından vekillerimize turlar düzenleyip. Çiftçilerimizi arazilerinde üretim alanlarında bire bir ziyaret edip görmeliler hallerini.Veya burdaki vekilin yaptığı gibi çiftçiliği bizzatihi vekillere yaptırmalı.Yoksa Ankarada Devamı..TARIM bakanlığından vekillerimize turlar düzenleyip. Çiftçilerimizi arazilerinde üretim alanlarında bire bir ziyaret edip görmeliler hallerini.Veya burdaki vekilin yaptığı gibi çiftçiliği bizzatihi vekillere yaptırmalı.Yoksa Ankarada mecliste oturarak sorun çözülmez.
06 Kasım 2018, 17:57

Hayvanlarin

Çifttçi
Halkın ucuz et yeme hakkına saygı duyuyoruz sokak hayvanlarının balla böbrekle bakilmasinada saygı duyuyoruz bizim beşi hayvanlarının ucuz yem yeme hakkı yokmu kendimizden geçtik bu hayvanların günahı ne
06 Kasım 2018, 17:34

Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkenin üreticisine ne kadar daha kötülük yapabilirsiniz artık bir şey diyecek halimiz kalmadı , tamam bu ülkenin insanları ucuza et yesinler kimsenin itirazı yok el insaf değerli cumhurbaşkanımız bu ülkenin Devamı..Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkenin üreticisine ne kadar daha kötülük yapabilirsiniz artık bir şey diyecek halimiz kalmadı , tamam bu ülkenin insanları ucuza et yesinler kimsenin itirazı yok el insaf değerli cumhurbaşkanımız bu ülkenin milli üreticisi dünyanın en pahalı girdi maliyetleri altında üretim yaparak üretiyor peki bu konuda bu ülkenin üreticisine ne yapmayı düşünüyorsunuz hayırlı uğurlu olsun ithalat

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Hayvancılık HABERLERİ