Tavukçulukta sıkıntı büyüyor!

Tavukçuluk sektöründe sorunlar giderek büyüyor. Malatya'da faaliyet gösteren 250 tavuk işletmesinin yüzde 30'u kapandı.

Tavukçulukta sıkıntı büyüyor!

Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birlik Başkanı Serdar Yıldız, yaptığı açıklamada, son 3 yıldır Malatya'da tavukçuluk sorununun giderek büyüdüğünü belirterek, "İlimizde 250 tane işletmemiz var. Bu işletmelerimizin yüzde 30'u kapanmış durumda, geri kalan yüzde 20'sin ise icralık ve hacizli, diğer yüzde 50'si ise karın tokluğuna üretim yapmak durumundalar" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
09 Kasım 2018, 16:56

Çiftçi
Önce hibe-teşvik-kredi altında paraları ver sonra kime verdiğimi bilmiyorum de sonrada adamları iflas ettir. Ne güzel memleket :)

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Hayvancılık HABERLERİ