Taşköprü'de genç çiftçilere koyun dağıtımı yapıldı

Kastamonu Taşköprü'de “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi" kapsamında 14 genç çiftçiye 34'er baş hayvan olmak üzere toplam 476 küçükbaş hayvan törenle teslim edildi.

Taşköprü'de genç çiftçilere koyun dağıtımı yapıldı

Taşköprü Hayvan Pazarında yapılan teslim törenine; Kaymakam Ahmet Nuri Demir, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Yaman, İlçe Tarım Müdürü Mesut Şallı, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan Çelebican, teknik personel, genç çiftçiler ile yakınları katıldı.

Törende konuşan Tarım İl Müdürü Osman Yaman, projenin öneminden bahsederek, hayvan teslimi yapılan çiftçilerin kura ile belirlendiğini söyledi. Yaman, çiftçilerden, hayvanlarına iyi bakmalarını, bu konuda mutlaka başarılı olmaları gerektiğini, hayvancılığın gelişmesinin ülke tarımı için çok önemli olduğunu kaydetti.

İlçe Kaymakam Ahmet Nuri Demir de projenin hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Törenin ardından kuralar çekilerek genç çiftçilere koyunları teslim edildi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Hayvancılık HABERLERİ