Hayvancılık bitiyor! Karkas kesim fiyatı 23 liraya düştü!

Ülke hayvancılığı göz göre göre batıyor. Maliyetler ikiye katlarken birinci sınıf yağsız karkas kesim fiyatları 23 liraya kadar düştü. Üretici hayvanını kestiremezken, birde fiyatların aşırı derecede düşmesi, üreticiyle birlikte ülke hayvancılığını da yok ediyor.

Hayvancılık bitiyor! Karkas kesim fiyatı 23 liraya düştü!

ERŞANET'in tedarikçilerine gönderdiği karkas et kesim fiyatları ülke hayvancılığının göz göre göre battığını belgeledi. Birinci sınıf dana karkas et fiyatı 23 liraya kadar düştü. Üretici bir taraftan hayvanlarını kestiremezken, bir taraftan da karkas kesim fiyatlarının yerlerde sürünmesi üreticilerle birlikte ülke hayvancılığına da büyük bir darbe vurulduğunu gözler önüne serdi.

EN AZ 40 LİRA OLMASI GEREKİYOR

Enflasyon artışları dikkate alındığında karkas et fiyatlarının 40 lira seviyesinde olması gerekirken, 23 lirada seyretmesi üreticinin nasıl bir krizin içinde bulunduğunu ortaya koyuyor.

BU RAKAMLAR KARŞISINDA BAKANIN UYKUSU KAÇMASI LAZIM!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenen üreticiler, “Bu tablo karşısında sayın Bakanın uyku uyuyamaması lazım. Batıyoruz, kimseye derdimizi anlatamıyoruz. 23-24 liraya aldığımız besi danalarını 23 liraya kestiriyoruz. Neden kimse bir şeyler yapmıyor?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

ALLAH AŞKINA BİZİM AHIRLARIMIZI DA BASSINLAR!

Soğan üreticilerinin stoklarına baskın yapıldığını hatırlatan üreticiler, “Gelsinler bizlerde ahırlarımızda hayvan stokçuluğu yapıyoruz. Allah aşkına bizim ahırlarımızı da bassınlar, alsınlar hayvanları ellerimizden. Kar da istemiyoruz, maliyetine vermeye hazırız" diyerek yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi.


ERŞANET'ten fiyat listesine çelişkili açıklama! Haber için tıklayın...


TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 27 Adet Yorum Yapılmış.
08 Aralık 2018, 07:38

Et

Erkan
Allah belanızı versin besicilerin hakkını yiyonuz adi adamlar
07 Aralık 2018, 22:01

TKDK da yabancı dil

Expert
Yorumlara baktım da TKDK yöneticileri için dil şartını kaldıran bir çalışmadan bahsediliyor. Eğer gerçekten bu doğruysa yazık olmuş. Kurum daha iyi noktalarda olması gerekirken tersine gidiyor. Zaten kötüye giden bir durum vardı ku Devamı..Yorumlara baktım da TKDK yöneticileri için dil şartını kaldıran bir çalışmadan bahsediliyor. Eğer gerçekten bu doğruysa yazık olmuş. Kurum daha iyi noktalarda olması gerekirken tersine gidiyor. Zaten kötüye giden bir durum vardı kurumda. Demek ki baştakiler beceriksizlerini bu şekilde sergilemeye devam edecek...
07 Aralık 2018, 15:08

Liyakat

Tkdk Uzmanı
TKDK yöneticileri için dil şartının aranmayacağı yeni bir yönetmelik hazırlanıyormuş. Bunu yapmayı düşünenler acaba kendi yetersizlikleri için mi yapıyor yoksa liyakat sorunu olanların girişimleri sonucu bu kurumda yönetici olmak Devamı..TKDK yöneticileri için dil şartının aranmayacağı yeni bir yönetmelik hazırlanıyormuş. Bunu yapmayı düşünenler acaba kendi yetersizlikleri için mi yapıyor yoksa liyakat sorunu olanların girişimleri sonucu bu kurumda yönetici olmak için mi yapılıyor? Kendi altındaki personelden daha düşük şartlara sahip olmak ne kadar mantıklı ve adil?
05 Aralık 2018, 18:19

Yusuf
Tarım kredi kooparatifi yoluyla başvurduğumuz hayvanlar verilmedi sebebi nedir bir bilgi kimse veremezdi
05 Aralık 2018, 16:16

TKDK VE YABANCI DİL ŞARTI

LİYAKAT EHLİ
Tkdk’da çalışan personel için Merkez 70 taşra 60 puan şartı aramaktadır. Ancak yeni bir çalışmayla yöneticiler için dil şart yöneticilerde aranmayacaktır. Bu hangi amaçla yapılmaktadır? Yorum istiyorum. Acaba daha ehil ve donanı Devamı..Tkdk’da çalışan personel için Merkez 70 taşra 60 puan şartı aramaktadır. Ancak yeni bir çalışmayla yöneticiler için dil şart yöneticilerde aranmayacaktır. Bu hangi amaçla yapılmaktadır? Yorum istiyorum. Acaba daha ehil ve donanımlı olmak kötü bir şey midir ki yöneticilerde dil şartı aranmıyor?
04 Aralık 2018, 19:36

İhanet..

Muammer kaya
Tarim bakani ve cumhurbaşkani hayvancilik ve tarimla ugrasanlara ihanet ediyor..yaziklar olsun
04 Aralık 2018, 13:52

ET FİYATLARI

BÜNYAMİN ACAR
KESİM DÜŞÜYOR AMA ET FİYATLARI HİÇ DÜŞMÜYOR KESİM 31 İKEN DE KASAPTA ET AYNIYDI KESİM 23 DİYORSUNUZ KASAPTA YİNE AYNI FİYAT HATTA DAHADA ARTIYOR BU NASIL İŞ ARADAKİ PASTAYI KİM YİYOR ÜRETİCİ ZARARDA TÜKETİCİ YÜKSEK FİYA Devamı..KESİM DÜŞÜYOR AMA ET FİYATLARI HİÇ DÜŞMÜYOR KESİM 31 İKEN DE KASAPTA ET AYNIYDI KESİM 23 DİYORSUNUZ KASAPTA YİNE AYNI FİYAT HATTA DAHADA ARTIYOR BU NASIL İŞ ARADAKİ PASTAYI KİM YİYOR ÜRETİCİ ZARARDA TÜKETİCİ YÜKSEK FİYATAN YİYOR ARACILAR CEBİNİ DOLDURUYOR
04 Aralık 2018, 08:02

Bin koylunun sirtina

Besici
Besici borc icinde kasaplar koselik. Sen besle emegini cek geceni gunduzune kat yetistir alti ay gozune bak 23 e zor kestir kasap 45 e et satsin ne guzel dunya kimse kasap niye bu kadar yuksek kazaniyor diye sorgulamasin
04 Aralık 2018, 06:36

bakanın suçu yok

bu güne kadar bu sistem bu hale getirip en son birine suç yıkmaya gerek yok adamın elinden gelmiyor !! zorlamayın haaa gelmesinde hepimizin parmağı ver verirsen gereksiz işi bilmez insana oyu ülke ekonomisi dışarı çıkar !!! tarım kredi Devamı..bu güne kadar bu sistem bu hale getirip en son birine suç yıkmaya gerek yok adamın elinden gelmiyor !! zorlamayın haaa gelmesinde hepimizin parmağı ver verirsen gereksiz işi bilmez insana oyu ülke ekonomisi dışarı çıkar !!! tarım kredi gibi çiftciyi sömüren bir kurumda varsa ohhh ne ala hayrını görün ballı yağlı ekmek
03 Aralık 2018, 22:02

ahmet
bu bakan türk tarımının başına gelmiş en büyük afettir...ürünleri hayvanları dolu fırtına hastalık gib afetlere değil ..bu bakana karşı sigortalatın arkadaslar...tarsim pörtfeye bunuda alsın...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Hayvancılık HABERLERİ