Et ihracatını Bakan Yardımcısı teyit etti!

Türkiye et ihraç edecek. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, hem et hem de damızlık hayvan ihracatı için iş adamlarının İran, Irak ve Suriye ile temasa geçtiğini açıkladı. Türkiye'nin et ihracatı yapacağı Milli Gazete'nin iki hafta önceki manşet haberiyle gündeme gelmişti.

Et ihracatını Bakan Yardımcısı teyit etti!

Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'in haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, hem et hem de damızlık hayvan ihracatı için işadamlarının İran, Irak ve Suriye ile temasa geçtiğini açıkladı. Dünya şeker zirvesi için gittiği Londra'da bir grup gazeteciyle sohbet eden Tunç, son dönemde iç piyasada kırmızı et tüketiminin azaldığına dikkat çekti. Tüketimin neden azaldığı sorusuna Tunç, “Bunun nedenini bilmiyoruz ama son bir yılda et fiyatlarındaki artış, TÜFE'nin çok altında. Bir ara şarbon nedeniyle de insanlar et tüketmekten çekindiler" dedi.

İran'ın Avrupa ülkelerinden daha ucuza et ithal edebilecekken Türkiye'yi neden tercih edeceği sorusuna ise Tunç, “Bizim helal kesim, daha güvenli. Ayrıca ESK, karkas eti 28 liradan alıyor. Bu fiyattan ihracat yapılabilir" yanıtını verdi. Tunç, Türkiye'nin artık yurtdışından damızlık alma ihtiyacının da kalmadığını belirterek, ülkenin damızlık varlığının 7 milyona ulaştığını söyledi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 11 Adet Yorum Yapılmış.
04 Aralık 2018, 17:25

Zuhaaaaaaaa :) İthalde ederiz İhracatta var mı bize yan bakan. Aferin böyle devam nasıl olsa ne yaparsanız yapın size kuzu kuzu oy veren bir kitle var.
04 Aralık 2018, 13:57

BÜNYAMİN ACAR
ET İTHAL EDERKEN ET İHRAÇ EDECEK DURUMDAYIZ DEMEKKİ HAYVANCILIĞIMIZ ÇOK İYİ BURADAN BU ANLAŞILIYOR YEM FİYATLARI ALDI BAŞINI GİTTİ KESİM FİYATLARI DÜŞTÜ KASAPTA ET FİYATLARI DÜŞMÜYOR MADEM ET İHRAÇ EDECEK KADAR ET VAR İÇ P Devamı..ET İTHAL EDERKEN ET İHRAÇ EDECEK DURUMDAYIZ DEMEKKİ HAYVANCILIĞIMIZ ÇOK İYİ BURADAN BU ANLAŞILIYOR YEM FİYATLARI ALDI BAŞINI GİTTİ KESİM FİYATLARI DÜŞTÜ KASAPTA ET FİYATLARI DÜŞMÜYOR MADEM ET İHRAÇ EDECEK KADAR ET VAR İÇ PİYASAYA VERİNDE KASAPTAKİ ET FİYATI DÜŞSÜN VATANDAŞ ET YESİN
04 Aralık 2018, 13:37

Yazık

HDM
Vay arkadaş bakanliga bak 6 ayı planlıyamiyor
04 Aralık 2018, 12:14

Çiftçi
Ziraat odası bizden her sene aidat alıyorsunuz çiftçi battı başkan çıkıp hakkımızda bir kelam etmiyor. Çiftçi aidatları ödeyemez duruma geldi gücü kalmadı devletin ertelediği doğal afet dolayısıyla borçlara yüzde 42faiz uygulu Devamı..Ziraat odası bizden her sene aidat alıyorsunuz çiftçi battı başkan çıkıp hakkımızda bir kelam etmiyor. Çiftçi aidatları ödeyemez duruma geldi gücü kalmadı devletin ertelediği doğal afet dolayısıyla borçlara yüzde 42faiz uyguluyorlar hiç sesiniz çıkmıyor bizi kim savunacak
04 Aralık 2018, 12:06

Senol
Et ürettik suç pancar ürettik suç buğday arpa yonca ürettik suç ya Zarar ettik ya satmadık bu ülkede uretmek ne Zor
04 Aralık 2018, 12:02

Fettah
Ulkede garip şeyler oluyor Anadolu'da batmayan ciftci kalmadı 2secenek kaldı çiftçileri şehirlere varojlara dolduruyorlar ya ithal çiftçi getirecekler ya da toprakları ekmiyorsunuz değip satacaklar
04 Aralık 2018, 06:32

çok yazık

devam sonumuz hayır olsun üretim üretim şart almak değil lütfen kendinize gelin parayı dışarı basmayın yazık dır .
04 Aralık 2018, 02:10

SÜPER YARDIMCI(!) ve REKORLARI

İlçe Tarım Müdürü
Sayın yardımcı, görevde basamakları hızla atladıkça tarım sektörü tepe aşağı taklalar attı. Çiftçiliği bırakanların sayısında, tarımda işlemeye terk edilen arazi miktarlarında, kırsalda yaşayan nüfusun göçünde üst üst Devamı..Sayın yardımcı, görevde basamakları hızla atladıkça tarım sektörü tepe aşağı taklalar attı. Çiftçiliği bırakanların sayısında, tarımda işlemeye terk edilen arazi miktarlarında, kırsalda yaşayan nüfusun göçünde üst üste rekorlar kırıldı. Tarım teşkilatına dışardan meslek dışı atamalarda da rekorlar kırıldı. Bir de tarımsal verilere ilişkin rakamları şişirmede rekorlar kırıldı ki bir de baktılar ki her şeyi ithal eder olmuşuz. Bir sonra ki beyanatlarında et ihracatında da rekor kırdık derlerse şaşırmayın:)
03 Aralık 2018, 23:09

Batan geminin mallari

Murat
Bakan şimdi de balik tavuk da bulasici hastalik var kırmızı et tüketin demesi lazım yazık
03 Aralık 2018, 21:04

Ibrahim odek pinarbasikays
Alici bulamadik uzunyaylanin malarini adanlilaracarptirdikcok acinacakdurumdayiz

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Hayvancılık HABERLERİ